Wysokie paprocie wyprzedzają Polskę i zdobywają pierwsze zwycięstwo w European Tour

The Tall Ferns odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w europejskiej koszykarskiej trasie, pokonując Polskę 73-62 w Stambule.

Po trzech porażkach z Serbią nr 8 na świecie w Belgradzie na początku tego tygodnia, Nowa Zelandia pokonała Polaków, wygrywając 17-9 w dominującej pierwszej kwarcie.

Przewaga utrzymywała się na poziomie ośmiu punktów do przerwy i rozciągnęła się do 15 punktów w trzeciej kwarcie, zanim Polska wykorzystała serię 7:0 w ostatniej tercji, aby utrzymać przyzwoity wynik.

Terra Reid prowadził wszystkich strzelców z 24 punktami i 10 zbiórkami, wliczając w to pięć zbiórek w ofensywie.

Popisując się grą wewnątrz/na zewnątrz, Reid trafił trzy z pięciu zza łuku i wykorzystał 11 z 13 rzutów wolnych.

Charlize Leger-Walker dodała 22 punkty, Stella Beck dodała 7 punktów i 6 zbiórek. Crystal Leger-Walker dodała 6 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty w kolejnym wszechstronnym wysiłku, podczas gdy Kendall Jeremiah (6) i Tayla Dalton (5) również przyczynili się do tego.

Jody Cameron – główny trener tego tournée ze względu na zobowiązania Guya Molloya w NBL – mówi, że mecze z Serbią pomogły przygotować drużynę do meczu z Polską.

„Mamy ogromne korzyści z bycia tutaj i gry przeciwko drużynom z Serbii i Polski; zawsze chcemy tam być. Gra europejska jest dla nas czymś nowym i właśnie tego potrzebujemy, aby kontynuować nasz sukces. konkurować na arenie światowej” – powiedział.

W niedzielę rano w Stambule The Tall Ferns rozegrali swój ostatni mecz w ramach tournee z Turcją.