Wszyscy mamy szczęście: iPhone USB-C może być dostępny na całym świecie

Unia Europejska wydała werdykt: jeśli Apple chce sprzedawać nowe produkty Iphone W okolicy te urządzenia będą potrzebować Mieć port USB-C przed końcem 2024 r..

Oznacza to, że złącze Lightning firmy Apple, które istnieje od ponad dekady i stało się dużym źródłem pieniędzy dla giganta technologicznego, będzie musiało zostać wycofane z przyszłych iPhone’ów. Przynajmniej tych, którzy jadą do Unii Europejskiej.

„Nie mamy wyboru – tak jak na całym świecie, [Apple will] Zgodność z lokalnymi przepisami” Grzegorz Joswiakstarszy wiceprezes ds. globalnego marketingu, Apple, at Konferencja techniczna Wall Street Journal 25 października zapytany, czy Apple zastosuje się do ogólnego unijnego prawa dotyczącego opłat.

„Uważamy, że z punktu widzenia ochrony środowiska byłoby lepiej, gdyby nasi klienci nie mieli rządu o tak zdecydowanym kierunku”.

Podczas gdy przepisy technicznie dotyczą tylko elektroniki użytkowej sprzedawanej na terenie Unii Europejskiej, Apple może być zmuszone do podjęcia decyzji o losie portu Lightning dla iPhone’ów zmierzających za granicę. Większość telefonów komercyjnych ładuje się i łączy z akcesoriami za pomocą standardu USB-C, ale iPhone’y tego nie robią. Czy może to oznaczać, że przyszłe iPhone’y sprzedawane poza UE również zostaną przełączone na port ładowania USB-C? A może Apple wprowadzi zmiany w sprzęcie według położenia geograficznego: wyprodukuje dwa różne iPhone’y, aby obsłużyć USB-C i Lightning — jeden dla Unii Europejskiej, a drugi dla reszty świata?

Apple już dostosowuje regionalne modele iPhone’a, tak jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a 14. Wersja amerykańska ma tylko elektroniczną kartę SIM, podczas gdy inne warianty zachowują gniazdo SIM, zauważa Avi Greengart, analityk Techsponential. Uważa jednak, że Apple ma dobre powody, aby w przyszłości przenieść wszystkie iPhone’y na USB-C.

„… istnieją większe względy w ekosystemie, bezpieczeństwie i akcesoriach związanych ze złączem zasilania/danych, więc myślę, że Apple chętniej przeniesie wszystkie iPhone’y [globally] do USB-C w ramach czasowych iPhone’a 16, aby zachować zgodność z przepisami europejskimi. „

READ  OnePlus 10T 5G jest wydajny, z ultraszybkim ładowaniem i potężnym chipsetem
Ładowarka ścienna A-usb-c otoczona iPhone'ami

Większość dostępnych na rynku smartfonów ma port USB-C, ale iPhone nie. Wykorzystuje własne złącze Lightning Port firmy Apple.

Meksykańska

Od ponad dekady europejscy prawodawcy naciskali na urządzenia elektroniczne, aby zawierały standardową ładowarkę w celu zmniejszenia plątaniny kabli i odpadów elektronicznych. Ustawodawstwo, część stawki Dyrektywy dotyczące urządzeń radiowychZakończono ją w czerwcu, zanim w październiku Parlament Europejski przegłosował przytłaczającą większość zasadą. Jego aprobata jest powszechnie postrzegana jako zwycięstwo konsumentów, którzy wkrótce będą mogli używać tylko jednej ładowarki USB-C w szeregu akcesoriów i urządzeń, w tym urządzeń o większej mocy, takich jak laptopy do gier i monitory 4K. Jego przyjęcie było również postrzegane jako korzystne dla środowiska. Szacunki europejskiego think tanku Ładowarki wyrzucają do 13 000 ton e-odpadów rocznie w UE i są związane z emisją w całym cyklu życia związaną z około 600 do 900 kiloton ekwiwalentu CO2.

Apple mocno lobbowało przeciwko idei wspólnej ładowarki do telefonu. Gigant technologiczny twierdzi, że takie przepisy mogą stłumić innowacje i zaostrzyć problem e-odpadów, ponieważ mają sprawić, że kabel Lightning stanie się przestarzały dla być może miliarda ludzi na całym świecie. Apple, który pobiera opłaty od firm zewnętrznych, które produkują Stworzony dla iPhone’a Akcesoria Prawdopodobnie stracisz zyski z każdego akcesorium kompatybilnego ze złączem Lightning i iPhonem.

Pomimo sprzeciwu Apple, gigant technologiczny ma Powiedziało Przetestuj swojego iPhone’a USB-C. Analityk Apple Ming Chi Kuo zauważył Oczekiwać Apple pokona roczny mandat UE, dostarczając nowego iPhone’a z portem USB-C w 2023 roku.

„USB-C może poprawić transmisję iPhone’a i prędkość ładowania w projektach sprzętowych, ale ostateczne szczegóły specyfikacji wciąż zależą od obsługi iOS” – napisał Kuo w maju na Twitterze.

Przed zbliżającym się głosowaniem w UE gigant technologiczny stopniowo przechodzi na USB-C w stosunku do innych produktów. Został dołączony do MacBooków w 2015 roku, iPada Pro w 2018 roku, iPada Air w 2020 roku i iPada Mini w 2021 roku. Oprócz iPhone’a 15 Kuo spodziewa się kilku innych akcesoriów Apple, w tym AirPods, Magic Keyboard i MagSafe Battery Pack. na USB-C, ale nie oferował konkretnej osi czasu.

Czytaj więcej: Czy iPhone ze złączem USB-C sprawi, że kabel Lightning firmy Apple stanie się przestarzały? jeszcze nie

Na dłuższą metę przejście iPhone’a na USB-C ma przynieść korzyści klientom Apple – dokładnie tak, jak przewidywały przepisy. Ponieważ większość iPadów i komputerów Mac firmy korzysta już z USB-C zamiast Lightning, ten krok ułatwi klientom ładowanie. Lojaliści Apple potrzebują obecnie trzech różnych typów ładowarek do zasilania swoich iPhone’ów, MacBooków, iPhone’ów i Apple Watch. Dla firmy, która szczyci się swoim ekosystemem, Apple oferuje kłopotliwe ładowanie, które jest sprzeczne z etosem prostoty.

Akumulator Apple MagSafe jest zainstalowany z tyłu iPhone'a 12 Pro

Firma Apple ponownie wprowadziła technologię ładowania MagSafe w ofercie iPhone’a 12. Oto pakiet baterii Apple MagSafe, który został dołączony do iPhone’a 12 Pro.

Patrick Holland / CNET

„To ma sens, że Apple to zrobił [switch to a USB-C iPhone] na różnych rynkach, ponieważ nie tylko poprawi to wrażenia użytkowników, którzy korzystają również z iPadów lub komputerów Mac, ale także uprości operacje w łańcuchu dostaw” – powiedział CNET Will Wong, dyrektor ds. badań w International Data Corporation.

Czytaj więcej: Marzenie Apple o iPhone’ach może być koszmarem

Nawet jeśli Apple w końcu przejdzie na iPhone’a USB-C dla wszystkich modeli, istnieją uzasadnione argumenty, że będzie to rozwiązanie krótkoterminowe. Plotki wskazują na Apple Całkowite zrezygnowanie z portów w swoich iPhone’achi zostaw tradycyjną ładowarkę w przeszłości. To prawdopodobnie oznacza, że ​​USB-C może być tymczasowym środkiem, zanim Apple wejdzie w bezprzewodową przyszłość.

„Portless był prawdopodobnie jednym z wydarzeń, na które Apple patrzyło, gdy zobaczyliśmy wprowadzenie bezprzewodowej ładowarki MagSafe” – powiedział Wong. „Jednakże tam Przeszkody, takie jak niska prędkość ładowania przezwyciężyć to, zanim w pełni wyruszymy”

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *