W miarę, jak trwa dominacja, Flames uzasadnia emocje związane z meczami play-off w Calgary

Calgary Oglądałeś grę w kota za pomocą myszy?

Szczury na całym świecie mają większe szanse niż sobotnie Detroit Red Wings.

W grze, w której było stosunkowo niewiele rzutów karnych, Flames znaleźli się po solidnej 40-minutowej grze, aby otworzyć mecz, w którym wygrali 3-0.

Wydawało się to sprawiedliwe tylko wtedy, gdy Flames grał niskiego mężczyznę, mimo że Wings strzelili tylko jeden strzał ponad zasługi ich pary.

Dopiero pod koniec drugiej połowy Skrzydła oddały swój pierwszy strzał na bramkę z 40 stóp – pokaz Giovanniego Smitha z 28 stóp i był to ich piąty strzał tego wieczoru.

W tym momencie Flames rozwiązał problem Thomasa Greissa tylko jedną z 31 rakiet, co sprawia, że ​​sytuacja w trzecim secie jest dość interesująca.

Wtedy to Tyler Toffoli i Blake Coleman zdobyli gola, aby zdjąć skrzydła.

To była noc zarówno o dominacji pożarów w Calgary, jak io tym, jak bardzo skrzydła rekonstrukcyjne są dalekie od szacunku.

Zwycięstwo dało Flames rekord 16-2-1 w ciągu ostatnich sześciu tygodni, co pozwoliło im wznieść się ponad Pacific League, nie wspominając o liście obserwacyjnej ligi.

Ich trajektoria obejmuje 14-1-1 w domu, ponieważ Elias Lindholm ma punkty na mecz, co daje 23 punkty.

Jego bramka w pierwszej połowie w sobotę to 16 bramektak w swoich ostatnich 17 meczach – w serii, w której był najlepszym strzelcem wszystkich strzelców w NHL w tym okresie, w tym ulubieńcem Hart/Rocket, Austinem Matthewsem.

Po raz pierwszy strzelił 30 bramek, strzelając długim snapperem w połowie pierwszego okresu, co uczyniło go pierwszym Flamesem, który strzelił 30 goli w mniej niż 60 meczach od Jaroma Iginli w latach 2006-07.

Nieźle jak na człowieka, któremu w tym sezonie poświęcono wiele uwagi, ponieważ jest jednym z najlepszych defensywnych napastników w NHL, plasując się w czołowej 45 plus w lidze.

READ  Jets uważają, że Rodgers doznał kontuzji Achillesa w debiucie: „To niedobrze”

„Dobrze jest dostać się do 30-tki – kilka razy byłem blisko, ale po prostu nie mogłem się tam dostać” – powiedział Lindholm, który nie jest daleko od rekordu franczyzy Joe Mullena plus 51 w latach 1988-89.

„Graliśmy dobrze. Utrudnił im to. Strzały skończyły się w ten sposób. Spędziliśmy większość czasu w strefie o. Fajnie jest tam być”.

W tygodniu, w którym Flames pokonało swojego regionalnego rywala, drużynę z najwyższej półki i dwukrotnego obrońcę tytułu, napisano na nim grę w pułapkę.

Cóż, jedyną pułapką była ta na końcu skrzydeł, gdzie wydawało się, że rozegrano 90 procent gry.

Hałaśliwy tłum składający się z 17 658 osób świętował noc lat 80. w Saddledome, co było doskonałym powrotem do dominujących zespołów The Flames pod koniec dekady.

W pewnym momencie skrzydło przecięło prawie całe 20 minut między strzałami, utrudniając Jacobowi Markstromowi ukończenie meczu 19 podaniami.

Jego dziewięć finiszów w tym sezonie pozwoliło mu wyprzedzić Ilyę Sorokina na szczycie ligi i pozostawić go zaledwie o milę od rekordu franczyzy Miikki Kiprusoffa na jeden sezon.

To zdecydowanie statystyka dla zespołu” – powiedział Markstrom.

„Staram się powiedzieć graczom, aby grali dalej i grali w ten sposób. Fajnie jest być bramkarzem w tym zespole. Rozbudowa całego domu była świetna. Odkąd mamy pełną pojemność, kopuła jest świetna. Pomagają nam dużo i to jest bardzo motywujące, aby grać dobrze. Lepiej i mieć dodatkowe huśtawki rozpędu w meczu, gdy jest naprawdę ciasny ”.

Podekscytowanie buduje się w mieście, które ma wszelkie powody, by sądzić, że ten zespół może przebiec długie dystanse tej wiosny.

Zamieszanie nasiliło się na sobotniej kopule Dome, która była prawie niewyczerpana po tym, jak Tovoli pokonał Flames 2:0 w połowie trzeciej kwarty, zdobywając drugą bramkę.

READ  Gregg Popovich z Tottenhamu pobił rekord NBA, wygrywając 1336 jako trener

Coleman zasolił go, rozbijając sieć dżemów w ciągu ostatnich pięciu minut.

W drugim meczu z rzędu zdyskwalifikowała rywalkę za spóźnione uderzenie Seana Monahana, co skłoniło fanów do skandowania „Looch”, podczas gdy weteran skrzydłowy Milan Lucic upuścił rękawice ze Smithem.

Rewanż z najwyżej ocenianymi Avs w Kolorado w niedzielę będzie piątym meczem Flames w ciągu siedmiu nocy, dzięki czemu ich imponująca trajektoria będzie jeszcze bardziej imponująca.

Kilka minut przed rozgrzewką, Flames ogłosił, że Oliver Killington wyszedł z powodu kontuzji dolnej części ciała. To był drugi mecz, który mężczyzna przegrał z powodu kontuzji w tym sezonie dla bluelinera Flames.

– Mnie też zaskocz – powiedział Sutter. „Miał pełne szkolenie (piątek).”

To otworzyło drzwi Michaelowi Stone’owi do gry dopiero po raz trzeci w tym sezonie i pierwszy od 5 grudnia. Weteran grał w sobotę przez 18 minut u boku Chrisa Tanewa, zdobywając decydujące podanie obok Colemana.

„Jestem dumny z jego wysiłków” – powiedział Sutter o siódmym obrońcy drużyny. „Mówi ci, w co wkłada każdego dnia”.