United Cup: Francja pokonała Norwegię Caspera Rudina i umówiła się na półfinałowe spotkanie z Polską

Francja pokonała Caspera Rudina z Norwegii w deblu mieszanym i awansowała do półfinału Pucharu Stanów Zjednoczonych w Sydney.

Caroline Garcia zapewniła drużynie francuskiej zwycięstwo 1:0 nad Malene Helgo w grze pojedynczej, wyrównując wynik i eliminując Adriana Mannarino w kliniczny sposób.

Jednak Ruud i Ulrike Eiker nie mogli się równać z Garcią i Edouardem Rogerem-Vasselinem w grze podwójnej, a francuska para wygrała w setach prostych 2:1.

W drugiej połowie losowania Australia czeka na zwycięstwo Niemiec z Grecją w pozostałych czterech starciach.

Finał odbędzie się w niedzielę w Ken Rosewall Arena.

Garcia przeżył strach przed Maleenem Helko w pierwszych singlach. Francuzka spokojnie rozpoczęła grę, dwukrotnie przełamując rywalkę i w ciągu pół godziny wygrała pierwszego seta, po czym Helgo odpowiedział.

Norweg, zajmujący 544. miejsce na świecie, w drugim secie w tie-breaku przegrywał 5:2, aby dojść do stanu meczowego 5:6, po czym zdobył sześć z siedmiu punktów i wyrównał mecz.

Decyzja była kolejną napiętą sprawą. Garcia wcześnie wyszedł na prowadzenie, prowadząc 4:1, ale Helko ponownie pokazał swoje walory bojowe. Walczył, aby wymusić kolejny tie-break, ale Garcia nie dał się odmówić i ostatecznie wygrał swój trzeci punkt meczowy 6-2, 6-7(6), 7-6(5).

Następnie Ruud wyrównał Mannarino na 1-1. Doświadczony Francuz wygrał poprzednie spotkanie obu par, ale tym razem Rudd nie mógł się z nim równać.

W pierwszym meczu Norwegia objęła prowadzenie 5:0. Mannarino wszedł na deskę, aby uniknąć Bagela, ale Rudd rozwalił 6-1 6-4 w godzinę i 17 minut.

To otworzyło drogę do rozstrzygnięcia w grze podwójnej mieszanej, w której Ruud Eigeri powrócił, aby pokonać Garcię i Rogera-Vasselina i zapewnić sobie miejsce w ostatniej czwórce.

W następnym secie szanse były nikłe, ale znowu to Francuzi wyglądali bardziej klinicznie. Przeszli od jednej przerwy do przewagi 2:1, a w drugim secie stracili zaledwie trzy punkty przy podaniu i wygrali 7:5, 6:4.