Trump odsunięty w procesie „skazań na porażkę” w sprawie oszustw związanych z telefonami wideo: Raport

Trump odsunięty w procesie „skazań na porażkę” w sprawie oszustw związanych z telefonami wideo: Raport
  • Donald Trump, jego firma i troje najstarszych dzieci stoją przed pozwem zbiorowym.
  • W pozwie zarzuca się, że Trump oszukał inwestorów, aby wesprzeć ACN, firmę telekomunikacyjną MLM.
  • Głównym produktem firmy był „wideotelefon”, który stał się przestarzały w przypadku smartfonów.

Donald Trump został niedawno postawiony w stan oskarżenia w związku z pozwem zbiorowym, w którym twierdził, że wprowadził inwestorów w błąd, aby udzielili wsparcia finansowego wielopoziomowej firmie marketingowej, która kiedyś sprzedała nieudany „wideotelefon”.

Został obalony wcześniej w październiku, Według Bloombergaco zostało zacytowane przez anonimowe źródło zaznajomione z tą sprawą.

W pozwie złożonym w 2018 r. Trump i jego firma nazwano Trump Corporation oraz jego troje najstarszych dzieci — Donalda Trumpa Jr, Erica Trumpa i Ivankę Trump — jako oskarżonych.

Twierdzi, że od co najmniej 2005 do 2015 roku rodzina Trumpa i firma otrzymali „miliony dolarów w tajnych płatnościach na promowanie i wspieranie” ACN, wielopoziomowej firmy marketingowej specjalizującej się w komunikacji.

Pozew twierdził, że Trump udzielił firmie, w zamian za płatności, lśniących rekomendacji.

Trump powiedział potencjalnym inwestorom, że[y]W ACN masz przed sobą wielką szansę bez ryzyka, które musi podjąć większość przedsiębiorców” – wynika z dokumentów sądowych.

Jednym z głównych produktów, które ACN zaczęła sprzedawać w 2008 roku, a które Trump poparł, aby przekonać o rentowności firmy, był „wideotelefon”. Pozew twierdzi, że produkt był „w zasadzie telefonem stacjonarnym i przewodowym z ekranem wideo i kamerą internetową oprócz zwykłego telefonu i klawiatury”. Wymagał również połączenia z Internetem i był kompatybilny tylko z innymi telefonami i abonamentami ACN.

Rzecznik Trumpa nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Trump wielokrotnie chwalił „wspaniały produkt” ACN – „nowy wideotelefon ACN”. Ale wideotelefon ACN nie był świetny – od samego początku taki był los produktu”.

READ  Konserwatywna rebelia przeciwko ograniczeniom wirusa Corona zadaje bolesny cios brytyjskiemu premierowi Johnsonowi

Telefon wideo szybko staje się przestarzały w przypadku smartfonów z funkcjami czatu wideo. Skype wprowadził rozmowy wideo w 2006 roku, a Apple będzie promować czat wideo, instalując przednią kamerę w swoim iPhonie do 2010 roku.

„Ponieważ nadal odkrywamy fakty w tej ważnej sprawie o oszustwo, nie możemy być bardziej zadowoleni z bogactwa dowodów, które opracowaliśmy, które potwierdzą zarzuty naszych klientów” – powiedziała Roberta Kaplan, jeden z prawników reprezentujących inwestorów. Wtajemniczony. „Chcemy jak najszybciej skierować tę sprawę do rozprawy”.

Kaplan reprezentuje również E. Jane Carroll w innym procesie przeciwko Trumpowi, twierdząc, że Dokonał napaści seksualnej na Carol w domu towarowym w latach dziewięćdziesiątych.

Trump został postawiony w stan oskarżenia w tym procesie w środę.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *