Tesla jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości w związku z zarzutami samodzielnego prowadzenia pojazdu

Tesla jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości w związku z zarzutami samodzielnego prowadzenia pojazdu

Obraz artykułu zatytułowanego Raport: Tesla staje przed dochodzeniem kryminalnym Departamentu Sprawiedliwości w sprawie zarzutów dotyczących autonomicznego samochodu

obrazek: Patrick Bleol/Paul/AFP (Obrazy Getty)

Wygląda na to że bogatszy Człowiek na świecie nie jest bez Problemy.

Reuters Raporty Że Tesla stoi obecnie w obliczu nieujawnionego wcześniej dochodzenia kryminalnego prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości w sprawie zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy, Autopilota. Śledztwo, które trwa od zeszłego roku i rozpoczęło się wkrótce po kilku śledztwach wypadki śmiertelne która obejmuje tę funkcję, stara się zbadać, czy Tesla wprowadziła w błąd opinię publiczną i inwestorów co do niezawodności swojej samodzielnej technologii.

Tesla uruchomiła wersję betaw pełni autonomicznyw 2020 roku i obecnie ma ponad 100 000 aktywnych rejestrujących z szerszej grupy właścicieli Tesli, TechCrunch. Raporty. Chociaż ta funkcja jest popularna, samochody korzystające z systemu wspomagania kierowcy miały setki wypadków w ciągu ostatnich kilku lat – w tym wiele wypadków. co okazało się śmiertelne.

Pomimo użycia wyrażenia „samojazda”, funkcja Tesli nie sprawia, że ​​samochód jest w pełni autonomiczny — wymaga, aby kierowca trzymał ręce na kierownicy, podczas gdy system pomaga w pokonywaniu zakrętów, hamowaniu i regulacji zmiany prędkości i pasa ruchu. Jest to coś, o czym firma mówiła z góry, chociaż – jak wynika z dochodzenia karnego – mogło to nie być wystarczająco jasne.

Niewiele wiadomo o dochodzeniu karnym i czy Zarzuty zostaną postawione kierownikom indywidualnym lub kierowniczym. Jednak Reuters zauważa, że ​​Tesla wielokrotnie podkreślała niezawodność swojej technologii – w tym w materiałach marketingowych i podczas wydarzeń prasowych. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, stwierdził niedawno, że firma wkrótce wyda zaktualizowane oprogramowanie, dzięki któremu system będzie tak sprawny w mobilności, że ludzie będą mogli jeździć bez „dotykania kierownicy”.

a Raport Publikacja tego lata wydana przez amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Association) pokazała, że ​​ze wszystkich wypadków z udziałem pojazdów autonomicznych, znanych jako Advanced Driver Assistance Systems (ADAS), Tesla korzystająca z autopilota stanowiła prawie 70 procent z nich.- Około 270 wypadków . Jednak w tamtym czasie analitycy ostrzegali przed nadmiernym odczytywaniem abstrakcyjnych danych wyrwanych z kontekstu: „Radziłbym zachować ostrożność przed próbą wyciągania wniosków wyłącznie na podstawie uzyskanych przez nas danych. W rzeczywistości same dane mogą rodzić więcej pytań niż odpowiedzi”. Powiedział Dyrektor NHTSA, dr Stephen Cliff, w momencie publikacji raportu.

Tesla już stoi przed dochodzeniem w sprawie swoich samochodów wspomaganych przez amerykańską Narodową Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i stan Kalifornia z podobnych powodów. firma pozbyć się z biura relacji z mediami w 2020 r., więc Gizmodo nie był w stanie skontaktować się z firmą, aby poprosić o komentarz na temat ostatniego dochodzenia.

READ  Lotnisko Calgary planuje tłum mający na celu przeszkadzanie podróżnym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *