Szron, zamieć i oblodzone drogi. Ostre zimy w Europie Środkowo-Wschodniej

W Europie Środkowej i Wschodniej wieją zamiecie śnieżne. Temperatury spadły poniżej zera, a na niektórych obszarach drogi są prawie niemożliwe z powodu oblodzenia. Holandia i Wielka Brytania są zagrożone huraganem Darcy. Francja jest zalana.

W Holandii, według Lokalnej Agencji Meteorologicznej (KNMI), Czerwony alert, najwyższy poziom ostrzeżeń pogodowych. Huragan Darcy spowodował największą burzę śnieżną w kraju od dekady. Z powodu złej pogody władze zamknęły wszystkie punkty kontrolne PCR pod kątem obecności wirusa koronowego. Zerwano połączenia transportowe z Niemcami.

Holendrzy unikają podróżowania Samochody ślizgają się po oblodzonych drogach. Lotnisko w Eindhoven jest zamknięte, a Amsterdam Shipol działa, ale z opóźnieniami lotów. Jak podaje dziennik „Metro”, mieszkańcy holenderskich miast cieszą się deszczem i kupują w dużych ilościach sanki i łyżwy.

Rack Darcy podróżuje również po Wielkiej Brytanii – w tym w szczególności Anglii i Szkocji. W Londynie spadło 10 cm śniegu. Policja odradza podróżowanie, w niektórych miejscach drogi są zamknięte. W Szkocji temperatura spadła do -15 stopni Celsjusza. Niektóre linie kolejowe zostały zamknięte. W Kent i Essex. Zamknięto również centra szczepień w Essex, Suffolk, Surrey i Norfolk. BBC donosi, że niektóre szkoły w południowo-wschodniej Anglii i Lincolnshire zostały zamknięte z powodu pogody.

Przebiega przez Niemcy częściej niż Tristan, co powoduje mróz i wieje śniegiem. W niektórych miejscach spadło ponad 30 cm śniegu. Nadejście zimy doprowadziło również do zaostrzenia ograniczeń ruchu kolejowego. Niemiecka prognoza pogody ostrzega przed obfitymi opadami śniegu w następną niedzielną noc. Szczególnie dotknięte są osuwiska w środkowych i północnych Niemczech: północno-wschodniej Hesji, Turyngii, Saksonii-Anhalt i Saksonii. Ciężarówki uwięzione w śniegu blokowały kilka autostrad na północ i wschód od Hessu, w tym w środkowych Niemczech. We wtorek spodziewane są opady śniegu w całym kraju, z wyjątkiem wybrzeża.

READ  Świetna gra na Boże Narodzenie. Komentator zaczął mówić po polsku. „Jak ona to zrobiła ?!” [WIDEO] Tenis

Podobnie sytuacja wygląda w Belgii, gdzie lokalna agencja meteorologiczna ostrzega, że ​​warunki drogowe są niebezpieczne z powodu oblodzenia. W poniedziałek rano śnieg we Flandrii spowodował ogromne korki i spore opóźnienia. Jednak nie doszło do wypadków drogowych. Oczekuje się, że w tym tygodniu zima w Belgii potrwa. W nocy ze środy na czwartek temperatura może spaść do -13 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie.

Drogi w Czechach były w poniedziałek trudne do pokonania – ze względu na oblodzone nawierzchnie. Autobusy i pociągi były opóźnione o kilka godzin, a niektóre połączenia zostały odwołane. W nocy spadło do 15 cm świeżego śniegu na wsi. Ulewne deszcze uderzyły w regiony środkowe i wschodnie. Według meteorologów opady śniegu słabną i występują tylko lokalnie, zwłaszcza w górach.

Z powodu zamieci w poniedziałek kilka zakłóceń na Ukrainie wprowadziło pewne ograniczenia dla pojazdów wielkogabarytowych. Władze Kijowa apelują o korzystanie z transportu publicznego. W Kijowie termometry pokazują -10 stopni Celsjusza, co oznacza mgłę i oblodzenie dróg. Władze miejskie wezwały, aby ich samochody nie były wyjeżdżane na ulice i zalecają korzystanie z transportu publicznego. Usługi zapewniają regularne funkcjonowanie kolei i lotnisk.

We Francji to się zdarza Zagrożenie powodziąObejmuje siedem sektorów na południu i zachodzie kraju. W Paryżu agencja Reuters podała, że ​​Sean Boulevards były w niektórych miejscach niedostępne, ponieważ poziom rzeki wynosił 4,3 metra. Rzeka Marna wylała wiele miast, zwłaszcza Conte-Saint-Libia i Espli, gdzie ulice zalały powodzie.

Najgorsza sytuacja jest w Saint, 115 km od Bordeaux Rzeka Charanda osiągnęła prawie rekordowy poziom – 6,2 mi wylała się na ulice, Dociera do kolan ludzi w większości miast. Prawie 400 osób zostało ewakuowanych, gdy woda wlana do fundamentów spowodowała przerwę w dostawie prądu.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top