Startupy CES pokazały, że odwieczna technologia może pomóc każdemu – TechCrunch

Wiekowe startupy technologiczne na tegorocznych targach CES pokazały potencjalną szerokość sektora. Jeśli technologia może pomóc starszym ludziom żyć wygodniej, może również pomóc wielu innym osobom. W końcu takie rzeczy, jak środki ułatwiające poruszanie się, platformy monitorowania zdrowia i długoterminowe planowanie finansowe są przydatne nie tylko dla osób starszych.

Wczoraj byłem Startupy w wirtualnej prezentacji AARP Innovation Labs, który obejmuje gamę od platformy wiedzy finansowej do startupu D2C, który tworzy produkty do leczenia menopauzy.

Dołączone są inne relacje TechCrunch z tego tygodnia Systemy Labrador Retriever, zmotoryzowany wózek z systemem wysuwanych tac, półkami i opcjonalną lodówką. Może przewozić do 25 funtów, aporter pomaga osobom o ograniczonej sprawności ruchowej i może dostarczać ładunki, takie jak pranie, posiłki i inne rzeczy w domu. Może być sterowany głosowo przez Alexę (startup jest zasilany przez Amazon Alexa Fund).

pojedynczy Z inteligentną żarówką, która może odczytywać stan zdrowia, w tym tętno i temperaturę, oraz śledzić sen za pomocą czujnika radarowego. O ile inteligentne ekrany nie są nowym pomysłem, o tyle lampa Sengled nie jest specjalnie denerwująca. Jak zauważył nasz edytor sprzętu Brian Heater: „Może mieć kilka potencjalnie przydatnych zastosowań w opiece hospicyjnej, w tym wykrywanie upadków”.

Więcej gigantów technologicznych wchodzi w grę monitorowania zdrowia w domu, w tym LG, które ogłaszać Wszystkie telewizory Smart TV 2021 i 2022 będą dostarczane z zainstalowaną aplikacją India Telehealth. Oznacza to, że ludzie będą mogli korzystać ze swoich telewizorów LG, aby umawiać się na wizyty telemedyczne i uzyskać plan świadczeń aptecznych.

Uruchomienie urządzenia medycznego Eargo wprowadziło na rynek swój najnowszy aparat słuchowy The Ergo 6. Nowe funkcje obejmują Sound Adjust, zastrzeżony algorytm, który automatycznie dostosowuje swoje ustawienia, dzięki czemu użytkownicy nie muszą ich ręcznie przełączać, oraz artykulację mowy w hałaśliwym otoczeniu. Obejmuje również tryb maski, kompensację środowiskową, którą można ustawić za pomocą aplikacji Eargo, dzięki czemu użytkownicy mogą wyraźniej słyszeć, kto nosi maski.

READ  Pixel 5 został wycofany na kilka miesięcy przed premierą Pixela 6

Sensorscall ujawnił aktualizację swojej aplikacji do zdalnego monitorowania CareAlert, która integruje się z Apple Watch, Fitbit i innymi monitorami zdrowia. Nowy panel wellness pozwala członkom rodziny i innym opiekunom zobaczyć trendy w codziennych czynnościach, wzorcach snu, higienie i użytkowaniu kuchni. CareAlert został stworzony przez seniorów, którzy starzeją się w miejscu (lub nadal mieszkają w domu, często z dala od innej rodziny).

Boku Emo Robot

BOCCO emo to jeden z najnowszych robotów stworzonych dla domów opieki. Opracowany przez Yukai Engineering, producenta pluszowej poduszki robota Qoobo, Bocco emo jest wystarczająco mały, aby usiąść na stole i połączyć się z medycznymi urządzeniami IoT, monitorować funkcje życiowe pacjentów i ostrzegać pielęgniarki o stanie pacjentów. Jeśli pacjent potrzebuje pomocy, Boku Imo będzie z nim rozmawiać, dopóki nie przyjdzie pielęgniarka. Może być również używany do informowania rodzin o schorzeniach pacjentów. BOCCO emo przeszedł już program pilotażowy w Japonii i jest obecnie używany w szpitalach w tym kraju. Malutki robot posługuje się „językiem emo”, co według Yukai Engineering oznacza, że ​​jest w stanie rozumieć rozmowy i emocje użytkownika oraz odpowiednio reagować „efektami dźwiękowymi, mimiką twarzy i gestami”.

Startupy, które umożliwiają samodzielne życie dzięki wykorzystaniu czujników IoT w zestawie Rozwiązania NodeusaKoKoon, sieć małych czujników IoT połączonych z aplikacją mobilną dla opiekunów i członków rodziny. Algorytmy uczą nawyków danej osoby i informują opiekunów o zmianach w zachowaniu.

Inne startupy korzystające z kombinacji czujników IoT, technologii opartej na sztucznej inteligencji i aplikacji mobilnych to Inteligentne rozwiązania dla opiekunai bez pomocy i Inteligentny Macadam.

Przeczytaj więcej o targach CES 2022 na TechCrunch

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top