Spowolnienie Obawy zrównoważyły ​​zatrzymanie rurociągu w Polsce, ponieważ ropa się stabilizuje

Spowolnienie Obawy zrównoważyły ​​zatrzymanie rurociągu w Polsce, ponieważ ropa się stabilizuje

(Bloomberg) —

Ropa była stabilna, ponieważ obawy, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych będzie nadal podnosić stopy procentowe w celu walki z inflacją, zrównoważyły ​​zakłócenia podaży w Europie i nadzieje na ożywienie popytu w Chinach.

West Texas Intermediate nie zdołał utrzymać wczesnych zysków, handlując nieco powyżej 76 USD za baryłkę. Największy polski koncern naftowy PKN Orlen SA nieoczekiwanie przestał odbierać ropę z Rosji rurociągiem Przyjaźń – poinformował w sobotę na Twitterze prezes firmy Daniel Obajtek.

Wśród rosnących oznak, że popyt na energię w Chinach wzrośnie po tym, jak Pekin porzucił Covid-19, a bank centralny kraju zobowiązał się wspierać wzrost, istnieją obawy, że walka banku centralnego z wciąż podwyższoną inflacją może wywołać recesję w Stanach Zjednoczonych, szkodząc energetyce konsumpcja. . Dane z piątku wskazywały na przyspieszenie presji cenowej, wzmacniając argumenty za dalszym zacieśnieniem polityki pieniężnej.

Jak dotąd w tym roku ropa handlowała w stosunkowo wąskim przedziale 10 USD, ponieważ inwestorzy rozważają sprzeczne siły i perspektywy dostaw z Rosji, gdy wojna na Ukrainie wchodzi w drugi rok. Perspektywy rynkowe będą w centrum uwagi w nadchodzących dniach, gdy handlowcy zbiorą się w Londynie na Międzynarodowym Tygodniu Energii, jednym z wydarzeń rynkowych przemysłu naftowego.

„Seria pozytywnych niespodzianek w amerykańskiej inflacji do tej pory wymaga kolejnej rundy jastrzębiego przywrócenia równowagi w oczekiwaniach na podwyżki stóp” – powiedział Yeap Jun Rong, strateg rynkowy w IG Asia Pte w Singapurze. Powiedział jednak, że lepsze niż oczekiwano ożywienie w chińskiej gospodarce wesprze perspektywy popytu.

Chociaż UE zakazała eksportu rosyjskiej ropy i produktów ropopochodnych drogą morską, niektóre rurociągi pozostają nienaruszone. Polska wielokrotnie powtarzała, że ​​planuje całkowicie zaprzestać importu rosyjskiej ropy, a Arlen zapewniała, że ​​konsumenci nie odczują tego zamknięcia, na które, jak twierdzi, się przygotowała.

W lutym Europa importowała większe ilości oleju napędowego, zwiększając eksport z Azji i Bliskiego Wschodu w miarę zaostrzania sankcji nałożonych na Rosję. Były sekretarz skarbu USA Lawrence Summers powiedział, że sankcje nałożone na Rosję „nie dotknęły tak mocno”, ponieważ Chiny, Indie i Turcja nie zostały uwzględnione.

READ  Emerytowana kolarka górska Włoszczowska wygrała rundę World Series polskiego Crawl

Elements, codzienny biuletyn Bloomberg dotyczący energii i materiałów, jest już dostępny. Rejestracja tutaj.

©2023 Bloomberg LP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *