Przygotuj się do złożenia deklaracji, aby uniknąć podatku od spekulacji – Kelowna News

Jeśli posiadasz dom w Kelowna, West Kelowna, Metro Vancouver, części wyspy Vancouver lub Fraser Valley, nadszedł czas, aby zadeklarować go jako swoją osobistą rezydencję lub wynajem, aby uniknąć płacenia podatku spekulacyjnego i podatku od wolnych miejsc pracy BC.

Ogłoszenia roczne muszą być dokonane przed 31 marca. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami otrzymają listy z kodami zezwoleń przed końcem lutego.

Podatek, który ma zastosowanie do nieruchomości w Metro Vancouver Regional Area, Capital Regional Area, Abbotsford, Mission District, Chilliwack, Kelowna, West Kelowna, Nanaimo i Lantzville County, został wprowadzony w 2018 r. w celu ograniczenia spekulacji związanych z podnoszeniem cen. Rząd twierdzi, że zachęca ludzi do wynajmowania wolnych domów.

Według minister finansów Kolumbii Brytyjskiej, Catherine Conroy, podatek się opłaca.

„Widzieliśmy, jak tysiące pustych mieszkań wracają na rynek wynajmu w samym tylko Metro Vancouver” — powiedział Conroy. „Chociaż niektóre całkowicie wyeliminują podatek spekulacyjny i pozwolą spekulantom wrócić na nasz rynek mieszkaniowy, rozszerzymy go później na dodatkowe społeczności rok i będziemy nadal ją wzmacniać, aby pomóc zapewnić domy”. rozpaczliwie potrzebujących ludzi i rodzin”.

W 2024 roku liczba społeczności SVT powiększy się o nieruchomości mieszkalne w North Cowichan, Lake Cowichan Duncan, Ladysmith na wyspie Vancouver oraz Lions Bay i Squamish na Sunshine Coast.

Rząd twierdzi, że ogłasza teraz dodatkowe nowe społeczności, aby dać właścicielom wolnych nieruchomości mieszkalnych w tych społecznościach czas na zmianę sposobu użytkowania i kwalifikowanie się do zwolnienia.

Kwalifikowalność zwolnienia zależy od tego, jak właściciele wykorzystują swoją własność w ciągu roku. Na przykład, jeśli właściciel używa go jako podstawowego domu, wynajmuje go przez ponad sześć miesięcy w roku lub spełnia inne kryteria zwolnienia z czynszu, będzie zwolniony z płacenia podatku.

Według rządu ponad 99% mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej było zwolnionych z podatku w 2022 roku i to samo ma nastąpić w 2023 roku.

READ  „Płacę czek”. Zarabiam 350 000 $ rocznie, ale mam 88 000 $ kredytów studenckich, 170 000 $ kredytów samochodowych i hipoteki, którą spłacam 4500 $ miesięcznie. Czy potrzebuję profesjonalnej pomocy?

Jeśli nie są zwolnieni, właściciele nieruchomości muszą zapłacić oszacowaną kwotę do 4 lipca, aby uniknąć 10% kary. Podatek jest odrębny od regularnych rocznych podatków od nieruchomości.

Chociaż kwota pieniędzy zebranych z podatku spadła od 2019 r., ponieważ zmieniły się zachowania rynku i właścicieli, według rządu SVT zebrało łącznie 313 milionów dolarów na sfinansowanie „niedrogich” mieszkań w społecznościach SVT.

Wynajmujący nie mogą składać deklaracji, aby uniknąć podatku, dopóki nie otrzymają deklaracji, które zawierają specjalny kod, którego należy użyć, aby złożyć wniosek online lub przez telefon.

Aby bezpiecznie reklamować się w Internecie po otrzymaniu oświadczenia i uzyskać informacje o dostępnych wyjątkach, przejdź do strony strona SVT.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top