Przestrzeń TechCrunch: $paceX | TechCrunch

Przestrzeń TechCrunch: $paceX |  TechCrunch

Witamy ponownie w TechCrunch Space. To nietypowy problem dla SpaceX. Przepraszam (lub nie ma za co).

Chcesz skontaktować się z Doradztwem? Wyślij e-mail do Aryi na adres [email protected] Lub napisz do mnie SMS-a na Signal pod numer 512-937-3988. Możesz także wysłać notatkę do całej załogi TechCrunch na adres [email protected]. Dla bezpieczniejszych połączeńKliknij tutaj, aby się z nami skontaktować, co obejmuje SecureDrop (instrukcje tutaj) i łącza do aplikacji do szyfrowania wiadomości.

W tym tygodniu łączymy sekcje „Historia tygodnia” i „Najciekawsze wydarzenia”, bo ludzie – co jeszcze mogłoby się do tego dopasować poza trzecim orbitalnym lotem testowym statku Starship?

Moim zdaniem był to niesamowity sukces i świadectwo prawdziwie iteracyjnego podejścia firmy do projektowania. Zadziwiające jest, jak duży postęp poczyniła firma, nawet w ciągu zaledwie trzech lotów testowych.

To też dobrze: statek kosmiczny stanowi integralną część biznesplanu firmy – zostanie wykorzystany do wyniesienia w przestrzeń kosmiczną kilkuset satelitów Starlink nowej generacji – oraz celu NASA, jakim jest powrót ludzi na powierzchnię Księżyca.

Oprócz wyprawy na Marsa.

Lot próbny statku kosmicznego 3

Kredyty obrazkowe: SpaceX

Właśnie tego dowiedziałem się w tym tygodniu, korzystając z wewnętrznych dokumentów firmy i rozmów ze źródłami SpaceX wymaga od pracowników wyrażenia zgody na pewne nietypowe warunki związane z przyznaniem im akcji, które mają negatywny wpływ na pracowników.

Obejmuje to postanowienie przyznające SpaceX prawo do zakupu nabytych akcji w ciągu sześciu miesięcy po odejściu pracownika z firmy z dowolnego powodu oraz prawo do zakazania byłym i obecnym pracownikom udziału w wezwaniach, jeśli uznają to za konieczne. Między innymi dopuściłeś się „nieuczciwego działania przeciwko firmie” lub naruszyłeś pisemne zasady firmy.

Kredyty obrazkowe: TechCrunch

Wreszcie nadrobiłem zaległości Przegląd zapasów kosmicznych z lutego 2024 r z Torba Taylora, inwestorem w amerykańskiej firmie Thomas Tull's Innovative Technology. Gorąco polecam te recenzje. Wygłasza wiele ostrych komentarzy na temat firm zajmujących się przestrzenią publiczną i jako osoba bez zaplecza finansowego czuję, że dużo się uczę. Poza tym są memy.

READ  Kosmiczny thriller Noomi Rapace to drzemka science-fiction

Ten tydzień w historii kosmosu

21 marca 2007 roku mała, ale potężna firma SpaceX po raz drugi wystrzeliła rakietę Falcon 1. Rakieta nie osiągnęła orbity, ponieważ silniki przedwcześnie się zatrzymały. Och, jak daleko zaszli.

Kredyty obrazkowe: Paula Harrisa/Getty Images

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *