Próby powrotu Raptorów nie były wystarczające, ponieważ obrona nie jest w stanie powstrzymać Doncica, Mavericks

Piątkowy mecz pomiędzy dwoma zespołami z rzędu? Są dwa elitarne zagrożenia, które robią wszystko, a trzy zagrożenia, które naprawdę wywołują szum MVP?

Szansa dla Pascala Siakama i Toronto Raptors na sprawdzenie się przeciwko Luce Doncic i Dallas Mavericks, aby zobaczyć wysoki poziom, wysoką obronę Toronto, która przyniosła oszałamiające zwroty dla 41 przeciwników i bardziej imponujące 84 punkty w przeszłości. dwie gry?

Sytuacja nie uległa znacznej poprawie na początku listopada. Niestety Mavericks byli lepszym zespołem, ponieważ przetrwali wściekły powrót w ostatniej kwarcie z 15-punktowego opóźnienia, aby rozpocząć kwartę i wygrać 111-110 – końcowy wynik był trochę radosny dla Toronto, które groziło, że się rozciągnie, ale tylko zdobył jedno posiadanie po ostatnich trzech sekundach przez OG Anunoby.

Raptors rozegrali swój trzeci mecz z rzędu bez Freda Vanfleeta, z powodu ciasnych pleców, a Pascal Siakam przegrał z pozornie przerażającą kontuzją uda pod koniec trzeciej kwarty. Toronto ma teraz 5-4 w sezonie, a Dallas poprawiło się do 5-3.

Raptors pozwolił Dallasowi wystrzelić 50,6 procent ziemi, przetwarzając tylko 44,3 procent własnych strzałów. Toronto miało przewagę 18-6 w odbiciu ofensywnym, podczas gdy każda drużyna miała 21 do 25 z serii i wykonała 19 zwrotów. Dallas był 12. z 34. głębokości, a Toronto 11. z 34. miejsca.

Co zrobić z Doncic

Drapieżne ptaki musiały coś zrobić. 23-latek wszedł do meczu z absurdalną passą 36,1 punktów, 8,9 zbiórki i 9,0 asyst. Wydaje się nie do pomyślenia, że ​​będzie w stanie utrzymać to tempo, ale jeśli wdroży PER na poziomie 36,1, przekroczy rekord Nikoli Jokica, który osiągnął 32,85 ustanowiony w zeszłym sezonie, zdobywając drugą z rzędu nagrodę MVP.

Toronto decydowało się na relacjonowanie tego praktycznie przy każdej okazji. Ktokolwiek główny obrońca – Scotty Barnes szybko wykonał zadanie, Precious Achiwa i Og Anonobi również się zmienili, ponieważ Raptors starają się utrzymać swój rozmiar na 6 stóp i 9 w Mavericks – pozostał z Doncic nawet po spróbowaniu umieścić ją w pick and roll. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

READ  Łamanie matematyki w dniu decyzji Vancouver Whitecaps

Pod koniec pierwszej kwarty Barnes zatrzymał Doncica i wezwał Maxiego Clippera, którego krył Chris Boucher, aby ustawić ekran. Barnes i Boucher podwoili się, aby zobaczyć, jak Doncic dryblował rotację i dośrodkował do Tima Hardawaya Jr., aby szeroko otworzyć róg na trzy.

W następnym opętaniu Doncic udał, że nie użyje ekranu, wrócił w drugą stronę, by go użyć i zaczął się toczyć prawą ręką. Raptory nie zgięły się w pół i Doncic udał się na półkę, aby się położyć. A kiedy nie? Doncic żył na linii rzutów wolnych.

Pod koniec trzeciej kwarty był w izolacji przeciwko Ochiwie – jako dobry obrońca w tych sytuacjach, jak w lidze. Doncic walczył o sześć różnych ruchów dryblingu, próbując zmusić Uchiwę do gryzienia, ale tego nie zrobił.

Wreszcie, gdy zbliżał się zegar czasu strzału, Doncic po prostu zemdlał na jednej nodze i wypuścił go na wysokość około 6 metrów. Właśnie dotknąłem sieci po drodze przez półkę. Doskonała obrona i to nie ma znaczenia. Trwała osłona. Doncic zakończył z 35 punktami, ośmioma zbiórkami i sześcioma asystami, strzelając 10 z 15 z ziemi.

Sicam właśnie tam

Trudno wyrazić wzniosły cel, jaki postawił sobie gwiazda Raptors, kiedy powiedział, że chce być „Top Five” w NBA na początku zgrupowania. Wśród Nikoli Jokica, Giannisa Antetokounmpo, Stepha Curry’ego i Kevina Duranta jest co najmniej czterech byłych zwycięzców MVP w sile wieku i mogących wygrać kolejnego.

Jest też Doncic, który był pierwszą drużyną All-NBA przez trzy lata z rzędu i nie zapominajmy o Jasonie Tatumie i Joelu Embiidzie. A lista jest długa. Ale Siakam daje się usłyszeć.

Przeciwko Mavericks zdobył 17 punktów w pierwszej połowie – o jeden punkt lepszy niż Doncic – strzelając w nocy, gdy Raptors walczyli o atak. Jego obrona również była w pogotowiu. Był na dobrej drodze do kolejnego wielkiego wieczoru – miał 18 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst, zanim odniósł kontuzję, więc był na dobrej drodze do kolejnego hat-tricka i więcej niż utrzymanie gola przeciwko Doncicowi. Jedyną nadzieją jest teraz, że jego kontuzja to tylko korekta, a nie coś poważniejszego i nie traci zbyt wiele czasu, jeśli w ogóle. Problem polega na tym, że Raptors mają nadchodzący mecz jeden po drugim z Chicago, początek pięciu meczów w ciągu siedmiu dni, więc zobaczymy.

Pokazuje Porter Jr. Co może zaoferować

Otto Porter Jr. wykazał się błyskotliwością, z której jest znany na początku drugiej kwarty, kiedy zauważył pod koniec czasu strzału Spencer Dinwiddy z Mavericksa, który odbija piłkę w polu niczyim w meczu z Dalano Bantonem. Porter wykonał ruch w kierunku piłki, udając podwójne, ale pozostając na pasie podań, a kiedy Dinwiddie próbował oddać piłkę z powrotem do człowieka Portera, nowy Raptor założył rękawice za przekrzywienie, które spowodowało naruszenie zegara czasu strzału Dallas.

Później miał przechwyt, który doprowadził do szybkiej przerwy i potroił, gdy trener Raptors, Nick Norse, grał go z grupą startową, głównie bez Gary’ego Trenta Jr, aby Toronto mogło kontynuować strzelanie do ziemi, podczas gdy Trent Jr odpoczywał. Istnieją więc wskazówki, co Porter Jr będzie w stanie dostarczyć, gdy zamieni się w rozgrywkę. Był także na parkiecie, gdy Raptors wykonali wczesną pracę w czwartej kwarcie, druga trójka zmniejszyła przewagę Mavericks do ośmiu, gdy Doncic usiadł. Ale z drugiej strony, Chris Boucher był najlepszy z ławki dla Raptors, który dostarcza hojne dawki wyrafinowanych umiejętności i cierpliwości, aby dopasować się do jego charakterystycznej energii, gdy zdobył 17 punktów, zebrał dziewięć zbiórek i był najlepszy w drużynie +20 w jego 29 minut. .

OG wciąż kradnie

Nie wszyscy Raptors przybyli, aby zagrać przeciwko Mavericks, ale Anonobi rozegrał swoją trzecią grę z rzędu, której punktem kulminacyjnym był kolejny pokaz oszałamiającej obrony. Jak wspomniano wcześniej, kradzieże są tylko dowodem dobrej obrony, ale w pewnym momencie stają się dowodem na gracza zamkniętego w misji i z kombinacją szybkości i rozmiaru, aby po prostu wymazać dobytek.

Anonobi jest teraz tym facetem. To był jego trzeci z rzędu mecz z pięcioma lub więcej przechwytami i siódmy w dziewięciu meczach, w którym zdobył kilka przechwytów. Ale atak Anonobiego – który był słaby w pierwszych czterech meczach, kiedy wystrzelił zaledwie 38,5% z ziemi – dołączył do jego obrony. Najwyższe w sezonie 27 punktów dla Toronto przeciwko Dallas w 11 z 21 zbiórek. Teraz średnio 18,6 punktu na mecz i strzela z 38 procent z głębokości. Szkoda, że ​​jego próba wybicia piłki z Doncica w ostatniej minucie zakończyła się umieszczeniem gwiazdy Mavericks na linii bramkowej, która oddała parę rzutów wolnych, które zamroziły mecz.

READ  Fantazja: Wykres wartości handlu – tydzień 3

Mam nadzieję, że z Barnesem wszystko w porządku

Uczeń drugiej klasy Raptors skręcił prawą kostkę pod koniec sezonu, a następnie skręcił ją ponownie w pierwszej połowie pierwszego meczu Toronto z Miami w zeszłym tygodniu.

Opuścił tylko jeden start, a potem wyglądał dobrze: w czterech meczach przed wczorajszą nocą od powrotu do składu Barnes miał średnio 16,3 punktu, 6,8 zbiórki i 4,3 asysty w strzelaniu 53,3 procent, w tym 48 procent strzelania Trzy na pięć prób gra.

Ale Barnes ponownie skręcił prawą kostkę w pierwszej kwarcie zeszłej nocy i pozostając w grze, wyglądał, jakby ponownie skręcił kostkę, próbując uratować luźną piłkę przed przerwą. Wyglądał, jakby był w drodze na swój najsłabszy występ w sezonie…. Ale potem zdobył 11 punktów w ostatnich 13 minutach gry i zakończył karierę swoim pierwszym hat-trickiem, dodając 11 zbiórek i 10 asyst, chociaż jego pięć obrotów i 4 z 12 strzałów były nietypowe.