Praktyczne korzystanie z systemu macOS Ventura — MacRumors

Apple wprowadziło w poniedziałek macOS VenturaNajnowsza wersja systemu operacyjnego na Macu. System macOS Ventura‌, który ma zostać wydany jesienią tego roku, jest obecnie dostępny dla programistów, więc pomyśleliśmy, że zagłębimy się w szczegóły, aby zaprezentować plotki o Macu Czytelnicy mają wszystkie nowe funkcje w aktualizacji.

Najnowszy film na YouTube przedstawia Stage Managera, czas konfrontacji Handoff, kamera Continuity i nie tylko, z pełną listą tego, co jest omówione w filmie dostępnym poniżej.

  • Poczta – Mail oferuje inteligentne sugestie wyszukiwania, które są bardziej odpowiednie do tego, czego szukasz, a także opcje cofania wysłania wiadomości e-mail, planowania wiadomości e-mail, otrzymywania przypomnienia o odpowiedzi na wiadomość e-mail i kontynuacji wysłanej wiadomości, która nie otrzymam odpowiedzi. Poczta obsługuje sformatowane łącza i może poinformować Cię, jeśli zapomniałeś dodać załącznik.
  • Reflektor Spotlight obsługuje teraz podgląd plików za pomocą szybkiego podglądu (wystarczy nacisnąć spację) i zawiera bogate wyniki dotyczące kontaktów, aktorów, muzyków, filmów, programów telewizyjnych, sportu i nie tylko. Możesz także użyć Spotlight do wyszukiwania tekstu na obrazach i wyszukiwania obrazów według lokalizacji, scen i zawartości obrazu. Spotlight może również wykonywać zadania, takie jak ustawianie alarmu, aktywowanie fokusa lub uruchamianie skrótu.
  • klucze dostępu Apple ma na celu zastąpienie haseł hasłami, technologią uwierzytelniania nowej generacji. Klucze dostępu korzystają z systemu dwóch kluczy, z jednym kluczem przechowywanym na urządzeniu i uwierzytelnianiem za jego pośrednictwem Identyfikator twarzy A Identyfikator połączenia. Będziesz mieć jedno hasło na logowanie, a klucze będą synchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach i będą również dostępne na urządzeniach innych niż Apple. Wyłudzenie lub kradzież kluczy dostępu jest prawie niemożliwe, co uniemożliwia niechciany dostęp do kont internetowych.
  • Udostępnione grupy kart Safari Tab Groups można teraz udostępniać znajomym lub członkom rodziny, dzięki czemu można wspólnie tworzyć zakładki do witryn, aby planować wycieczki, pracować nad projektami i nie tylko. Dodawane karty są dostępne dla wszystkich, a grupy kart są natychmiast aktualizowane dla wszystkich uczestników.
  • kierownik teatru Stage Manager to nowa funkcja wielozadaniowości, która organizuje aplikacje i okna w jednym widoku, dzięki czemu możesz skupić się na głównej aplikacji, jednocześnie szybko przełączając się między aplikacjami w razie potrzeby.
  • Handoff FaceTime – Handoff obsługuje „FaceTime”, dzięki czemu możesz rozpocząć połączenie „FaceTime” pod adresem Iphone i przenieś go na Maca i odwrotnie.
  • Kamera ciągłości Dzięki kamerze Continuity iPhone‌ może być używany jako kamera internetowa Mac. Działa płynnie i oferuje ciekawe funkcje, takie jak prywatne oświetlenie i widok na biurko, dzięki czemu możesz pochwalić się tym, co robisz na pulpicie. Obsługuje również Center Stage, aby utrzymać Cię w kadrze podczas poruszania się po pokoju.
  • Przeprojektuj ustawienia systemu – Preferencje systemowe to teraz ustawienia systemowe, a projekt jest bardzo podobny do aplikacji Ustawienia systemu iOS. Dostępny jest pasek boczny z listą wszystkich dostępnych ustawień, dzięki czemu można łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych informacji bez przełączania między preferencjami.
  • Aplikacje z zegarem i pogodą Apple po raz pierwszy wprowadził na Maca aplikacje Zegar i Pogoda na iOS. Aplikacje są identyczne z dostępnymi na iPhone‌ i IPAD.
READ  1Password 8 for Mac zapowiedziany z nowym interfejsem i nie tylko

macOS Ventura‌ jest na razie ograniczony do programistów, ale Apple planuje zaoferować publiczną wersję beta w lipcu. System operacyjny zostanie wprowadzony na rynek jesienią tego roku.

popularne historie

Wszystko, co Apple ogłosiło podczas WWDC 2022 Keynote w 13 minut

W poniedziałek Apple zorganizowało ważne wydarzenie, podczas którego zaprezentowano systemy iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 Ventura, watchOS 9 i nowy krzemowy chip M2 Apple, który wkrótce będzie dostępny w MacBooku Air i 13-calowym MacBooku Pro. Zasubskrybuj kanał YouTube MacRumors, aby uzyskać więcej filmów. To było szalone wydarzenie, ponieważ Apple wprowadzało funkcję po funkcji przez około dwie godziny z rzędu. Dla tych, którzy…

Oto wszystkie funkcje systemu macOS Ventura, których Intel Mac nie obsługuje

Oczekuje się, że Apple wyda publiczną wersję macOS Ventura w październiku, ale biorąc pod uwagę liczbę funkcji macOS Monterey, które były ograniczone do krzemowych komputerów Mac firmy Apple, czy właściciele komputerów Intel Mac po raz kolejny poczują się pominięci tej jesieni? Na szczęście wydaje się, że tym razem tak nie jest, ponieważ kilka kluczowych funkcji w macOS 13 oferuje pełną funkcjonalność zarówno na Intelu, jak i…

Co nowego w systemie tvOS 16 dla Apple TV: funkcje i ulepszenia

Podczas gdy Apple TV był refleksją podczas przemówienia WWDC 2022, jest już nowa aktualizacja tvOS 16 dla wszystkich modeli Apple TV HD i Apple TV 4K, z pierwszą wersją beta dewelopera wydaną wczoraj do testów. Poniżej podsumowaliśmy wiele nowych funkcji i ulepszeń zawartych w aktualizacji oprogramowania. Przegląd nowych funkcji tvOS 16 dla Apple TV: Połącz między urządzeniami: Apple …

Relacja z konferencji WWDC 2022 z wydarzenia Apple Event Live Keynote: iOS 16, macOS 13, MacBook Air i inne

Dzisiejsza konferencja Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) rozpoczyna się tradycyjnym przemówieniem rozpoczynającym się o godzinie 10:00 czasu PST. Spodziewamy się wielu ogłoszeń, w tym iOS 16, macOS 13, watchOS 9 i tvOS 16, chociaż nie jest jasne, co zobaczymy na tym wydarzeniu. Przeprojektowany MacBook Air znajduje się na szczycie listy potencjalnych nowych urządzeń, ale problemy z łańcuchem dostaw…

READ  Roku wreszcie rozwiązało problemy z przesyłaniem strumieniowym, które dotykają teraz wielu użytkowników

Apple spotyka się z reakcją użytkownika po porzuceniu obsługi iPhone’a 7 z iOS 16

Apple spotyka się z reakcją użytkowników po tym, jak ogłosił, że iOS 16, nadchodząca główna wersja systemu operacyjnego iOS, która ma zostać wydana jesienią tego roku, nie będzie obsługiwany przez iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. iOS 16 wprowadzi znaczące zmiany i funkcje personalizacji na ekranie blokady, długo oczekiwane zmiany w iMessage, takie jak nieprzeczytane flagi i poprawki wiadomości, i wiele więcej. Użytkownicy zawsze pytali Apple…

Najlepsza funkcja iPadOS 16 jest ograniczona do iPadów M1

Firma Apple zaprezentowała wczoraj iPadOS 16, najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS zaprojektowaną dla tabletów. iPadOS 16 ma wiele funkcji, które pojawią się w iOS 16, ale ma też kilka aktualizacji dla iPada. Jedną z tych nowych funkcji jest zaktualizowany system wielozadaniowy o nazwie Stage Manager, ale wielu użytkowników iPada nie będzie mogło przetestować Stage Managera, ponieważ…

Praktyczne korzystanie z nowego ekranu blokady iOS 16

iOS 16 wprowadza kilka poważnych zmian, w tym przebudowę ekranu blokady iOS. Ekran blokady wygląda inaczej, jest bardziej konfigurowalny i może zrobić więcej niż kiedykolwiek, więc pomyśleliśmy, że zrobimy krótki, praktyczny film, aby dać czytelnikom MacRumors pierwszy rzut oka na ulepszony ekran blokady. Zasubskrybuj kanał YouTube MacRumors, aby uzyskać więcej filmów. Ekran blokady można dostosować…

iOS 16 i watchOS 9 dodają obsługę śledzenia narkotyków

Dzięki iOS 16 i watchOS 9 Apple ułatwia użytkownikom śledzenie leków. Do aplikacji Zdrowie w systemie iOS 16 można dodać leki, witaminy i suplementy w celu śledzenia, a także skonfigurować niestandardowe przypomnienia o lekach. Możesz dodać przepisane leki do aplikacji Zdrowie na swoim iPhonie dzięki nowej kategorii „Narkotyki”. Możesz wyszukać…

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top