Pozew mówi, że przychody ze sklepu Google Play App Store w 2019 roku wyniosły 11,2 miliarda dolarów

Google, należące do Alphabet Inc, wygenerowało 11,2 miliarda dolarów przychodów ze swojego sklepu z aplikacjami mobilnymi w 2019 r., zgodnie z ujawnionym w sobotę wnioskiem sądowym, który po raz pierwszy daje jasny obraz wyników finansowych usługi.

Prokuratorzy w Utah i 36 innych stanach lub terytoriach USA, pozywając Google w związku z domniemanymi naruszeniami prawa antymonopolowego w App Store, stwierdzili również w nowym, nieskorygowanym zgłoszeniu, że firma w 2019 r. wypracowała 8,5 miliarda dolarów zysku brutto i 7 miliardów dolarów zysku operacyjnego, z marżą. czas pracy ponad 62%.

Liczby obejmują sprzedaż aplikacji, zakupy w aplikacji i reklamy w App Store. Google powiedział Reuterowi, że dane zostały „wykorzystane do błędnego zaklasyfikowania naszej firmy w bezpodstawnym procesie sądowym”.

Firma i pozwani stwierdzili w osobnym wniosku w sobotę, że możliwy jest proces pod koniec 2022 r. dotyczący tego, czy Google nadużywa swojego rzekomego monopolu na sprzedaż aplikacji na urządzenia z Androidem.

W swoich kwartalnych informacjach finansowych Google łączy zarobki z aplikacji Play z przychodami z innych usług i uwzględnia przychody z reklam w sklepie w ramach innej szerszej kategorii.

Prokuratorzy wraz z twórcą aplikacji mobilnych Epic Games i innymi, którzy osobno pozwali Google, twierdzili, że osiągają ogromne zyski za pośrednictwem Sklepu Play, pobierając opłatę w wysokości 30% za każdy towar cyfrowy sprzedawany w aplikacji. Prokuratorzy twierdzą, że cięcia Google są arbitralnie wysokie, rabując zyski twórców aplikacji.

Przeczytaj także dzisiejszy biuletyn

Jak wiadomo, zasady systemu dronów z 2021 r. zastępują zasady systemu dronów z 2021 r., które weszły w życie dopiero w marcu. Przekonwertowaliśmy 15-stronicowy dokument do pięciominutowej lektury.

Czytaj terazGoogle twierdzi, że istnieją alternatywy dla Google Store i systemów płatności, chociaż krytycy twierdzą, że te metody są bezużyteczne i czasami były blokowane.

Powodowie twierdzą, że dzięki umowom antykonkurencyjnym Google rozszerzył korzyści i ograniczył głównych deweloperów, takich jak Riot Games, producent „League of Legends”, aby uniemożliwić im opuszczenie Sklepu Play.

READ  D&D 5e ma poważne błędy, więc dlaczego nie zagrać lepiej?

Raport Epic Games ujawnił w tym miesiącu, że Google, zgodnie z wewnętrznymi dokumentami, obawia się utraty 1,1 miliarda dolarów w rocznych przychodach App Store, jeśli Sklep Play zostanie pomyślnie przekroczony.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top