Powrót do roli Lady Susan, matki chrzestnej księcia Williama?

Pałac Buckingham powiedział w piątek, że matka chrzestna księcia Williama spotkała się, aby złożyć najszczersze przeprosiny kobiecie za „niedopuszczalne” komentarze na temat jej rasy i narodowości podczas oficjalnego przyjęcia królewskiego w zeszłym miesiącu.

83-letnia Suzanne Hussey rzuciła swoją rolę w brytyjskiej rodzinie królewskiej po tym, jak Ngozi Fulani, która urodziła się w Wielkiej Brytanii i pracuje dla grupy wsparcia przemocy domowej, ujawniła, że ​​wielokrotnie pytała ją „z jakiej części Afryki jesteś?”. Na imprezie zorganizowanej przez Camillę, żonę króla Karola.

Nie było jasne, czy Lady Susan została przywrócona do swojej roli.

Pałac Buckingham nazwał te uwagi „niedopuszczalnymi i godnymi głębokiego ubolewania”, ale powiedział, że obie kobiety cieszyły się z piątkowego spotkania „pełnego ciepła i zrozumienia”.

„Dame Susan zobowiązała się do pogłębienia świadomości związanej z nią wrażliwości i jest wdzięczna za możliwość dowiedzenia się więcej o problemach w tej dziedzinie” – napisano w oświadczeniu pałacu.

„Pani Fulani, która niesprawiedliwie otrzymała przerażającą falę nadużyć w mediach społecznościowych i innych miejscach, przyjęła te przeprosiny i docenia fakt, że nie było w tym złej intencji”.

Incydent nastąpił po oskarżeniach o rasizm wobec rodziny królewskiej przez młodszego syna Karola, księcia Harry’ego i jego żonę Megan w wywiadzie dla Oprah Winfrey w marcu 2021 r., i został powtórzony w serii filmów dokumentalnych Netflix wydanych w tym miesiącu.

Najstarszy syn Karola i następca tronu, William, odpowiedział na zarzuty w wywiadzie dla Winfrey, mówiąc: „nie jesteśmy zbyt rasistowską rodziną”, podczas gdy pałac obiecał zrobić więcej w zakresie różnorodności i zwiększyć liczbę pracowników z mniejszości etnicznych.

Rozwiązanie incydentu z udziałem Husseya byłoby mile widziane przez rodzinę królewską, która otrzymała wiele nowych oskarżeń od Harry’ego o jego krewnych w serialu Netflix.

„Jego Królewska Mość Król, Królowa Małżonka i inni członkowie rodziny królewskiej zostali w pełni poinformowani i są zadowoleni, że obie strony doszły do ​​tego mile widzianego wniosku” – powiedział pałac o piątkowym spotkaniu.

READ  Elizabeth Olsen ze swoimi najlepszymi momentami obsady Marvela

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top