Polacy kupujący nieruchomości zarejestrowane w Hiszpanii

Polacy kupujący nieruchomości zarejestrowane w Hiszpanii

Nieruchomości mieszkalne zarejestrowane w Hiszpanii zostały w tym roku zakupione przez polskich nabywców.

Około 2300 zostało kupionych przez Polaków w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku, wynika z danych opublikowanych przez Pekao, drugi co do wielkości bank w Polsce. W trzecim kwartale 2022 roku liczba polskich kupców jest o 37% wyższa niż w drugim kwartale.

Statystyki pokazują, że Polacy stanowią w tym roku 3,2% zagranicznych nabywców w Hiszpanii, w porównaniu z 1,9% w 2021 roku. Pekao zwraca uwagę, że zakupy nieruchomości w Hiszpanii przez wszystkich zagranicznych nabywców wzrosły już w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku o 19 proc. Przez cały 2021 rok.

Bartłomiej Grzywniak z Tripinvest, firmy specjalizującej się w hiszpańskich nieruchomościach, powiedział serwisowi informacyjnemu Interia, że ​​po lutowej inwazji Rosji na Ukrainę nastąpił „wybuch” zainteresowania tego typu inwestycjami wśród Polaków.

„Ludzie, którym zależy na pieniądzach, decydują się na szybką transakcję” – mówi. „Ludzie szukali miejsca, do którego mogliby bezpiecznie uciec. Hiszpania była bardzo popularnym wyborem, ponieważ była odległa i stosunkowo tania. Można było kupić mieszkanie za 400 000-500 000 złotych (85 000-106 000 euro).

Polska po raz pierwszy bogatsza od Portugalii, wynika z danych UE

Jego firma twierdzi, że Polacy kupują głównie nieruchomości w przedziale cenowym 100 000-150 000 euro. „Zwykle są to mieszkania w nieco starszych budynkach. „Nie są nędzne, ale też nie luksusowe” – mówi Krzywniak.Najczęstsze lokalizacje to Costa Blanca, w pobliżu Morza Śródziemnego.

READ  W sprawie nabycia projektu farmy wiatrowej w Polsce

Jeden z polskich nabywców, który rozmawiał z Interią – właściciel firmy Tomasz – powiedział, że jego nieruchomość jest domem wakacyjnym i potencjalnym miejscem na emeryturę, ale także inwestycją. „Ceny w Hiszpanii rosną” – zauważa. „Jeżeli cena mieszkania wzrośnie, nie wykluczam sprzedaży i zakupu czegoś mniejszego”.

Gospodarka Polski rozwijała się w ciągu ostatnich kilku dekad, a PKB na osobę, uwzględniając koszty utrzymania, Niedawno wyprzedzony przez Portugalię. Polska według kosztów utrzymania w oparciu o przeciętne wynagrodzenie To jedno miejsce za Hiszpanią W krajach OECD.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *