Pierwszy na świecie kosmiczny hotel może powitać gości do 2025 r.

Po dziesięcioleciach bycia nieuchwytną fantazją, wygląda na to, że turystyka kosmiczna stanie się prawdziwą, prawdziwą rzeczą. Loty kosmiczne już trwają (przynajmniej dla zamożnych) i mają zostać otwarte dla szerokiej publiczności jeszcze w tym roku. Więc jaki jest następny krok?

Wygląda na to, że kolejną wielką rzeczą w turystyce międzygwiezdnej mogą być „hotele kosmiczne”. Firma kalifornijska Orbital Assembly Corporation On nie ma, ale dwa Hotele kosmiczne są w przygotowaniu i mówi się, że pierwszy z nich może zacząć działać do 2025 roku.

Pierwszy hotel Zgromadzenia Orbitalnego nosi nazwę „Stacja Pionierska” i będzie mógł pomieścić do 28 gości. Będzie się składać z pięciu kapsuł, ułożonych w stale okrągły pierścień, dzięki czemu hotel ma w środku stosunkowo normalny stopień grawitacji.

Drugi projekt nosi nazwę „Voyager Station” i będzie znacznie większy niż Pioneer. Z większym wyborem luksusowych apartamentów, znakomitymi lokalami gastronomicznymi, a nawet miejscem do gry w koszykówkę/trampolinę, gdzie można wędrować w warunkach niskiej grawitacji, Voyager może pomieścić 400 gości.

Zespół orbitalny przygotował kilka prezentacji projektów i nawet jeśli nie jesteś w kosmosie, te miejsca wyglądają naprawdę fajnie.

Zdjęcie: Orbital Gathering Company
Orbital Assembly Corporation . Space Hotel
Zdjęcie: Orbital Gathering Company
Orbital Assembly Corporation . Space Hotel
Zdjęcie: Orbital Gathering Company

Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie niesamowicie ekscytująco, cóż, dobrą wiadomością jest to, że wszystko to jest w zasadzie tuż za rogiem. Orbital Assembly chce, aby fabryka Pioneera zaczęła działać do 2025 r. – zaledwie trzy lata później.

Czy zauważyłeś, że Mapy Google udostępniają niesamowity nowy „wciągający widok”?

Plus: te luksusowe pasażerskie łodzie podwodne mogą przypłynąć do pobliskiego oceanu.

READ  Oznaki życia na Marsie? Rozpoczyna NASA Perseverance Rover - program eksploracji Marsa NASA

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top