Peterson strzelił dwa gole, pokonując Złotych Rycerzy z Canucks

LAS VEGAS (AP) – Elias Peterson strzelił bramkę i asystował Vancouver Canucks w wygranym 5:1 nad Vegas w środę wieczorem, kończąc serię pięciu wygranych dla Złotych Rycerzy.

Zwycięstwo dało malejące nadzieje na play-off Canucks w pogoni za biletem na Konferencję Zachodnią. Golden Knights i Canucks są za granicą, a Vancouver jest w desperacji.

Vegas (82) traci jeden punkt do ósmego Dallas, podczas gdy Canucks (76) zajmują drugie miejsce na siódmym miejscu.

Peterson strzelił swojego trzeciego gola w ostatnich pięciu meczach. Ma 10 punktów w ostatnich siedmiu meczach.

„Naprawdę zadowolony ze sposobu, w jaki graliśmy” – powiedział Peterson. „Myślę, że dzisiaj był dla nas naprawdę dobry mecz przez 60 minut. Właśnie to musimy dać każdemu meczowi. Cały zespół pracował. Jesteśmy świadomi sytuacji, w której się znajdujemy. Zasadniczo musimy wygrać każdy mecz. Możemy po prostu skup się na tym, co nadchodzi. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego wyniku, ale musimy skupić się na następnym meczu.

Bo Horvat, Brad Richardson i Tanner Pearson również strzelili dla Vancouver. Thatcher Demko była doskonała w tłumieniu tego, co zostało uznane przez Złotych Rycerzy za gorący atak, zatrzymując 33 strzały.

– Jak na tę porę roku i to, czego potrzebowaliśmy, to był bardzo dobry mecz – powiedział trener Canucks Bruce Boudreaux. – Bramkarz powinien być świetny, ale zawodnicy wokół niego również grali dobrze. Wystartowaliśmy na czas.

Złoci Rycerze zdobyli średnio 4,4 gola w swojej pięciomeczowej karierze. W tym przypadku wyglądali bardziej jak drużyna piechoty posiadająca 2-8 przęseł, podczas gdy średnio tylko 2,1 gola przed serią pięciu meczów. Jack Eichel strzelił bramkę dla Vegas, a Robin Lehner 26 broni.

Było to pierwsze zwycięstwo Vancouver nad Złotymi Rycerzami od czasu dołączenia do NHL w 2017 roku.

READ  Gates Perfetti twierdzi, że Wild Hartman „rażąco” przyznał się, że celowo uderzył go zbyt mocno Nowości

– Byliśmy okropni – powiedział trener Vegas Peter Debor. „Byliśmy okropni z przodu siatki. Byliśmy okropni, gdy zostali zhakowani. Wszędzie byliśmy okropni. Nie mogę powiedzieć, że to była jedna rzecz. Nie byliśmy dobrzy. na.”

Po podaniu z dołka z zegarem, o którym myślał, że jest w środku, ale Demko rzucił się, Eshel odbił się po serii strzałów i znalazł tył siatki, dając Vegasowi wczesne prowadzenie 1:0.

The Canucks wykorzystali grę o władzę pod koniec pierwszej tercji, po tym, jak Ben Hutton został powołany do pozostania. Strzał Petersona odbił się od punktu z lewego i prawego ramienia Lehnera do Horvata, który trafił do siatki, aby wyrównać.

Vancouver zajęło 17 sekund, aby objąć prowadzenie, gdy Richardson wślizgnął się do dołka za obrońcą Vegas Alekiem Martinezem i wystrzelił krążek z wewnętrznej krawędzi prawego koła i pod ochraniacze Linera.

Canucks otworzył dwa gole w połowie drugiej połowy, kiedy Peterson posłał piękne podanie przez dołek do Pearsona, który wykończył natarcie, trafiając Lehnera strzałem z nadgarstka nad blokerem.

Po pomocy w zdobyciu dwóch z trzech pierwszych bramek Vancouver, przyszła kolej na Petersona, który świetnie podawał. Pozostawiony sam sobie w przednim rogu siatki po odwróceniu się od Eshela, Peterson przekierował podanie Olivera Ekmana Larsona z tylnej bramki na 4-1.

Nieco ponad minutę po trzeciej minucie obrońca Vegas, Brayden McNab, potykając się, wszedł w pole karne. Siedem sekund później Peterson strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru.

Uwagi: Od czasu przejęcia kontroli nad zwolnieniem Travisa Greena 5 grudnia Boudreaux poprowadził Canucks do granicy 25-13-8, w tym 14-6-3 na drodze. …Eichel rozegrał swój 399. mecz w swojej karierze i mógł osiągnąć 400 w sobotę u siebie przeciwko Arizonie.