Peterborough Petes wygrywa bilet London Knights do Memorial Cup

Peterborough, Ont. Gol Tuckera Robertsona zdobyty o 11:10 w trzeciej tercji przypieczętował remis 1:1 i zapewnił Peterborough Petes zwycięstwo 2:1 w Ontario Hockey League nad przyjezdnymi London Knights w niedzielę.

Robertson, który również asystował przy pierwszym golu Avery’ego Hayesa, dał Petesowi zwycięstwo 4: 2 w serii mistrzostw OHL do trzech zwycięstw i miejsce w Memorial Cup 2023, który rozpocznie się w piątek w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej.

Hayes strzelił gola o 14:33 w drugiej tercji, dając Petesowi prowadzenie 1:0. Max McCue z Knights zremisował mecz o 7:59 trzeciej tercji, przygotowując grunt pod bohaterstwo Robertsona.

Rycerze naciskali na wyrównanie i mieli kilka okazji w ostatnich dwóch minutach, które zostały udaremnione przez bramkarza Betisu, Michaela Simpsona, który później został nazwany MVP OHL Playoffs.

Robertson, który był stale obecny w sprzęgle w całej serii, był pełen dumy po ostatnim dzwonku.

„To miasto było absolutnie niesamowite podczas play-offów i przez wszystkie trzy sezony, w których tu byłem” – powiedział Robertson. „To było niewiarygodne i jestem bardzo dumny, że mogłem pomóc w zdobyciu mistrzostwa”.

Bates pokonali Rycerzy 37-36. Rycerze poszli 0 na 4 w grze o władzę, podczas gdy Bates 0 na 3.

Mecz przyciągnął rekordową liczbę 4101 widzów w Peterborough Memorial Centre. Był to pierwszy tytuł OHL Petesa od 2006 roku i dziesiąty w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy mecz Pete’ów w Memorial Cup jako mistrzów OHL odbędzie się w sobotę przeciwko mistrzowi Western Hockey League Seattle Thunderbirds.

Ten raport autorstwa The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 21 maja 2023 r.