Patrick Kane wraca dla Red Wings przeciwko Canucks

DETROIT– Patrick Kane wyglądał jak Patrick Kane, gdy Detroit Red Wings trenowali w czwartek po raz pierwszy od przerwy w All-Star. Przeprowadzał podania przez szwy, strzelał krążkami pod poprzeczki i z łatwością jeździł na łyżwach po lodzie.

35-letni napastnik powrócił w sobotę na mecz z Vancouver Canucks na Little Caesars Arena po opuszczeniu siedmiu meczów z powodu kontuzji dolnej części ciała niezwiązanej z operacją rekonstrukcji stawu biodrowego, którą przeszedł 1 czerwca.

W każdym razie kontuzja odciągnęła jego myśli od biodra.

„Starasz się patrzeć na pozytywy” – powiedział. „Oczywiście trudno jest opuścić mecze i nabawić się kolejnej kontuzji, gdy organizm jest w dobrej formie, ale myślę, że to dobrze, że tak naprawdę o tym nie myślę”.

To zachęcające dla Red Wings, którzy po raz pierwszy od ośmiu sezonów starają się dotrzeć do play-offów Pucharu Stanleya, a także dla Kane’a, który myśli o tym sezonie i kolejnych.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością jego powrotu” – powiedział trener Derek Lalonde. Mam nadzieję, że uda mu się jak najszybciej wrócić do swojej szybkości.”

Nikt nie wiedział, czego się spodziewać, kiedy 28 listopada Kane podpisał roczny kontrakt z Red Wings wart 2,75 miliona dolarów. Kilku graczy NHL przeszło operację rekonstrukcji stawu biodrowego i żaden z nich nie odniósł później trwałego sukcesu. Z drugiej strony był to przyszły Hall of Famer z elitarnymi rękami i wyczuciem hokeja.

Plan był taki, aby rozpocząć powoli, z ograniczoną liczbą minut, bez kolejnych meczów. Kane miał ponad tydzień na treningi i zadebiutował dopiero 7 grudnia. Ale plan szybko się zmienił, bo inni zostali zarażeni. Trzeci i czwarty mecz Kane'a odbył się jeden po drugim. 11 grudnia przegrał z Dallas Stars 6:3, a następnego wieczoru zwyciężył 6:4 z St. Louis Blues. W każdym z tych meczów rozegrał ponad 20 minut.

READ  Vegas Golden Knights pozyskuje obrońcę Noaha Hanifina z Calgary Flames w ramach wymiany trzech drużyn

Kane zdobył dwa punkty (jeden gol, jedna asysta) w pierwszych sześciu meczach, a następnie 11 punktów (pięć goli, sześć asyst) w kolejnych sześciu meczach. W kolejnych sześciu meczach zdobył trzy punkty (jednego gola i dwie asysty), po czym 14 stycznia przyjął trafienie i opuścił boisko w pierwszej kwarcie wygranego 4:2 meczu z Toronto Maple Leafs.

Chociaż miał powrócić w ostatnim meczu Red Wings przed przerwą na All-Star, Kane nie zagrał w przegranej 3:2 po dogrywce z Ottawa Senators 31 stycznia. Znowu jeździłem na łyżwach aż do środy.

„Byłoby miło mieć tam dodatkowy tydzień do 10 dni, aby dać sobie więcej czasu i nie spieszyć się z powrotem” – powiedział.

Kane powiedział, że aż do ostatniej kontuzji wciąż myślał o biodrze, ale już tak nie jest.

„Chcesz się nim zaopiekować” – powiedział. „Chcesz pozostać na nim. Ale wydaje mi się, że teraz z tyłu głowy – lub prawie zupełnie odeszłam od głowy – że mam zamiar wrócić i zająć się czymś innym.

„To dobrze. Jestem z tego naprawdę zadowolony, szczęśliwy z tego, jak wszystko potoczyło się przez cały rok. Oczywiście myślę, że mogłem mieć więcej produkcji przez cały sezon, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko się czuło. Naprawdę, Jestem naprawdę podekscytowany możliwościami, dalszym rozwojem mojej kariery i przyszłym rokiem, przez wiele lat.

W czwartek na treningu Kane jeździł na łyżwach ze środkowym JT Compherem i napastnikiem Davidem Perronem. Nie był z napastnikiem Alexem DeBrincatem, z którym miał świetną chemię w Chicago Blackhawks w latach 2017–2022. DeBrincat był ze środkowym Dylanem Larkinem i napastnikiem Lucasem Raymondem. Kapitan Larkin ma 16 punktów (10 goli i sześć asyst) w 12-punktowej serii. Nie ma potrzeby się z tym męczyć.

Jednak Kane nadal współpracuje z DeBrincatem w grze w przewadze, a Lalonde powiedział, że Kane zapewnił więcej niż tylko atak.

READ  Toronto Maple Leafs William Nylander pracuje nad ekspansją na północ za 11 milionów dolarów

„Myślę, że ma wobec siebie wysokie wymagania” – powiedział Lalonde. „Naprawdę doceniam fakt, że zaczął zyskiwać poczucie odpowiedzialności, siłę w grupie i przywództwo, co moim zdaniem było świetne. W swojej grze zachowywał się defensywnie, aby zaangażować się w grę naszego zespołu”.

Kane widzi potencjał w Red Wings, którzy posiadają drugą dziką kartę w play-offach Konferencji Wschodniej.

Myślę, że jesteśmy teraz w świetnej sytuacji – dodał. „W sytuacji, w której się znaleźliśmy, nie chcesz tego wszystkiego wyrzucić, całej ciężkiej pracy, którą włożyłeś, aby dostać się do tego miejsca. Wiem, że przez lata naprawdę zbudowali tu kulturę i jest to dotarłeś do punktu, w którym możesz dostać się do play-offów, bądź silny. „A to utrudnia zespołom w play-offach. W grupie jest dużo pewności siebie i jestem podekscytowany tym, dokąd możemy dojść”.