Nikola Jokic przoduje, a Denver Nuggets pokonują Toronto Raptors i odnoszą piąte zwycięstwo w sześciu meczach

Toronto (AFP) – Nikola Jokic zdobył 31 punktów i zebrał 15 zbiórek, a kanadyjski obrońca Jamal Murray zdobył 20 punktów w swoim jedynym występie w sezonie na północ od granicy, gdy Denver Nuggets pokonali Toronto Raptors 113:104 w środowy wieczór.

Aaron Gordon i Michael Porter Jr. zdobyli po 12 punktów, a Peyton Watson dodał po 11 punktów, a Denver zanotowało piąte zwycięstwo w sześciu meczach, wyrównując swój rekord na 8-8.

Jokic zdobył 13 punktów za 23 punkty i poprowadził Nuggets z sześcioma asystami, w tym podaniem bekhendowym do Gordona w pierwszej kwarcie.

Scottie Barnes zdobył 30 punktów, o dwa punkty mniej niż swój rekord w karierze i zebrał 10 zbiórek dla Toronto. Pascal Siakam dodał dla Raptors 18 punktów.

Toronto zwyciężyło w pięciu z siedmiu spotkań u siebie z Nuggets. W swoim ostatnim meczu u siebie 14 marca Raptors wykorzystali 49 punktów w pierwszej kwarcie i wygrali 125-110, ale w środę nie byli w stanie powtórzyć tego wyczynu.

Toronto traciło 21 punktów, po czym zmniejszyło przewagę do pięciu punktów, 96:91, po zdobyciu trzech punktów przez Precious Achiuwę na 6:06 przed końcem w czwartej rundzie, ale to był najbliższy wynik Raptors, ponieważ Jokic zdobył dziewięć punktów, 9 punkty za punktami. Rozciąganie.

Denver prowadził 29-20 po jednej i zdobył 10 punktów przy siedmiu stratach Toronto w drugiej połowie, powiększając swoją przewagę do 61-44 po pierwszej połowie.

Barnes zdobył 14 z 24 punktów Toronto w drugiej połowie, ale Raptors nie byli w stanie dotrzymać kroku obrońcom tytułu, mimo że Nuggets nie oddali ani jednego rzutu wolnego w pierwszej połowie.

Jokic zdobył 12 punktów i zebrał siedem zbiórek w trzecim secie, dając Denver przed przerwą prowadzenie 90-75.

Toronto zakończyło mecz z 26 asystami, kończąc serię pięciu meczów z rzędu z 30 lub więcej asystami.

READ  Dyrektor generalny Toronto Maple Leafs, Kyle Dupas, obstawia drużynę, aby zdobyć swój kontrakt