Nieszczęście drużyny Edmonton Oilers trwa w Vancouver-Edmonton

Thatcher Demko obronił 40 razy i poprowadził Vancouver Canucks do zwycięstwa 6:2 nad Edmonton Oilers w poniedziałkowy wieczór.

Rekord Oilers spadł do 2-8-1, gdy zespół kontynuował zmagania z jednym z najgorszych startów w historii klubu.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek w swojej karierze miał gorszy początek sezonu” – powiedział po meczu środkowy Oilers Mattias Ekholm.

Oilers zapalili się, pokonując Canucks 19-2 w ciągu pierwszych 11 minut tej tercji.

Objęli prowadzenie 6:42 po przewadze Ekholma. Jednak Canucks odpowiedzieli trzema bramkami w czasie 3:22. Podanie Quinna Hughesa drużyny Canucks zostało odbite od kija obrońcy Oilers Vincenta Desharnaisa. Pius Sutter i Brock Boeser dodawali bramki, pokonując bramkarza Oilers Stuarta Skinnera strzałami z automatu.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Zrobiliśmy wiele dobrych rzeczy w pierwszej kwarcie, ale znaleźliśmy się w sytuacji, w której goniliśmy za meczem” – powiedział kapitan Oilers Connor McDavid.

Ekholm westchnął głęboko, zapytany o tak szybki powrót przeciwnych drużyn.

„Myślę, że ostatnie dwa lub trzy mecze mieliśmy świetny start. Z jakiegoś powodu do przerwy mieliśmy deficyt.

Napastnik Oilers Leon Draisaitl zakończył w drugiej połowie trwającą od siedmiu meczów bezbramkową suszę. Dylan Holloway zderzył się z Demko po stronie siatki, pozwalając Warrenowi Voegele na zdobycie gola dla Draisaitla.

Nils Hoglander odpowiedział dla Vancouver, strzelając z zbiórki dwa na jednego.

W trzeciej minucie Oilers świętowali gola po bójce w polu karnym, ale sędziowie sprawdzili wideoweryfikację i ustalili, że Voegele kopnął piłkę poza linię bramkową.

JT Miller zbombardował bramkę w grze w przewadze i podwyższył wynik na 5-2 Canucks.

Trener Oilers Jay Woodcroft został wyrzucony z meczu po tym, jak wrzasnął na sędziego na 6:47 przed końcem meczu.

READ  Czy Niners HC Kyle Shanahan emocjonuje się powrotem Atlanty? 'szczerze nie'

„Zapytałem o sztukę w Holloway” – powiedział Woodcroft. „To nie było pełne wulgaryzmów, to było pytanie. Nie zostało dobrze przyjęte, kiedy zadałem to pytanie”.

„Muszę być lepszy. Nie mogę przyjąć kary za rozczarowanie naszego zespołu. „

„To emocjonalny facet, jak my wszyscy. To się zdarza” – powiedział McDavid o zwolnieniu Woodcrofta.

W ostatniej minucie Boeser strzelił gola w grze w przewadze.

W czwartek Oilers zmierzą się z San Jose Sharks. Meczu na żywo można posłuchać na antenie 630 CHED, zaczynając od godz Szerokość twarzy 19:00 Właściwy mecz rozpoczyna się o 20:30