Nicole zamieniła się w posttropikalny cyklon, sprowadzając deszcz na północny wschód po pozostawieniu śladu zniszczenia na FlorydzieCNN

po, po Siej spustoszenie na FlorydzieNicole osłabła w posttropikalnym huraganie, przynosząc w piątek gwałtowne burze w Karolinie i Wirginii, zanim uderzyła na północny wschód.

Nicole – pierwszy huragan, który uderzył w Stany Zjednoczone w Listopad Prawie 40 lat temu – domy na wybrzeżu rozerwały się w czwartek na obszarze Daytona na Florydzie i pozostawiły pięciu zabitych po tym, jak uderzyły w wschodnie wybrzeże stanu jako huragan kategorii 1.

Oczekuje się, że pozostałości burzy przeniosą się do północno-wschodniej i wschodniej Kanady do soboty, z ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami ze środkowego Atlantyku i doliny Ohio do Nowej Anglii w nocy, zgodnie z National Hurricane Center.

Oczekuje się, że Nicole do sobotniego ranka wytworzy dodatkowe 1 do 3 cali deszczu na niektórych częściach wschodniego wybrzeża, zanim wyruszy w morze i u wybrzeży Atlantyku.

Oczekiwano, że centralne Appalachy i północno-centralny Atlantyk, a zwłaszcza Góry Błękitne, doświadczą odosobnionych błysków, miejskich powodzi i małych strumieni.

Do początku soboty spodziewane są również ulewne deszcze i sporadyczne powodzie w całej Nowej Anglii.

Podczas gdy wiele osób w Karolinie i Georgii miało ostrzeżenia przed wiatrem w piątek, obszary Massachusetts, New Jersey i Nowego Jorku pozostają poniżej jednej do soboty rano, według National Weather Service. Możliwe były porywy dochodzące do 50 mil na godzinę.

System będzie nadal słabł w miarę przemieszczania się na północ w sobotę, a jego tropikalna wilgoć zostanie wchłonięta przez oddzielny zimny front, tworząc burzę śnieżną na północnych równinach.

„Ryzyko intensywnych opadów deszczu i lokalnych powodzi z powodu tej ekstratropikalnej zmiany będzie nadal zmniejszać się do soboty” – podało centrum prognoz.

Gdy burza oddala się od Sunshine State, szkody, które pozostawiła, są widoczne na wybrzeżu hrabstwa Volusia na Florydzie.

Domy i hotele przy plaży wpadły do ​​oceanu. Według władz hrabstwa co najmniej 49 obiektów przy plaży, w tym hotele i mieszkania, zostało uznanych za „niebezpieczne”.

Wybrzeże Volusia zostało zniszczone przez huragan Ian i Nicole ”- powiedział w filmie kapitan ds. Bezpieczeństwa na plaży Volusia County AJ Miller oświadczenie Piątek. „Szacunki szkód spowodowanych przez te dwie burze łącznie wyniosły setki milionów dolarów, a ewakuowano ponad 30 domów, dwadzieścia hoteli i mieszkań”.

„Mamy kłopoty w Daytona”: domy na wybrzeżu zapadają się w ocean

godzina pierwsza

– Źródło: CNN

Budynki były w okolicy Uderzenie huraganu Ian Kilka tygodni przed przybyciem Nicole groziła jej erozja wybrzeża, gdy nadchodząca Nicole zepchnęła wysokie wody oceanu na brzeg ponad wyjątkowo przypływem.

Kiedy przybyła Nicole, wyrwała domy w Wilbur-by-the-Sea, społeczności na wyspie barierowej niedaleko plaży Daytona.

Wśród mocno zniszczonych struktur na wyspie znajduje się dom Niny Lavinii. Lavinia powiedziała, że ​​podczas burzy straciła 33 lata pamiątek CNN WESH Corporation.

Nicole podczas lądowania wyrywa sypialnie Lavinii z dala od reszty jej domu, pozostawiając dom wystawiony na działanie oceanu i poważnie uszkodzony. W pokojach pozostawionych wśród ruin można zobaczyć różowe buty dla wnuczek.

Lavinia powiedziała w piątek, że aresztowała gubernatora Florydy Rona DeSantisa podczas zwiedzania wraku.

Zapytałem go, czy mógłby nam przysłać pomoc. – Ponieważ potrzebujemy tutaj pomocy – powiedziała.

DeSantis powiedział w mediach społecznościowych, że państwo jest „zaangażowane w przywracanie naszych społeczności i plaż”.

„Dziesiątki budynków zostało zniszczonych lub zniszczonych przez erozję” – napisał w czwartek gubernator na Twitterze – „Dziesiątki budynków zostało zniszczonych lub zniszczonych przez erozję”. napisał na Twitterze.

Widok z lotu ptaka zniszczonych domów przy plaży w następstwie huraganu Nicole w Daytona Beach na Florydzie, 11 listopada 2022 r.

Gdy mieszkańcy radzą sobie po burzy, Miller ostrzegł, że nadal istnieje ryzyko dla plaży, ponieważ trwają wysiłki na rzecz odbudowy. Burza stworzyła wiele niebezpieczeństw, którymi mieszkańcy muszą manewrować w następstwie huraganu.

„Skala zniszczeń jest bezprecedensowa, a plaża jest zaśmiecona ogromnymi ilościami gruzu, zarówno w wodzie, jak i na plaży” – powiedział Miller.

W burzy zginęło co najmniej pięć osób. Biuro burmistrza poinformowało w komunikacie prasowym, że dwie osoby zmarły w Orange County na Florydzie po tym, jak „doznały porażenia prądem z powodu przerwy w dostawie prądu”. Według burmistrza hrabstwa Orange Jerry’ego Demingsa, dwie inne ofiary śmiertelne są badane pod kątem możliwych powiązań burzowych po śmiertelnym wypadku samochodowym.

68-letni mężczyzna z Port Canaveral, który był na jachcie, również został zabity wczesnym rankiem w czwartek, ponieważ został „pobity przez fale i cumowanie”, Departament Policji Kakaowej Powiedział.

READ  Urzędnicy mówią Associated Press, że Iran przejął wietnamski tankowiec Nowości

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top