NASA odkrywa ponad 50 „superemiterów” metanu z kosmosu

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) zastosowano nowy instrument Zidentyfikować Ponad 50 „superemiterów” metanu – to duży krok w kierunku ograniczenia globalnego ocieplenia.

wyzwanie: Aby zwalczyć globalne ocieplenie, musimy ograniczyć emisja gazów cieplarnianych. Dwutlenek węgla odpowiada za większość tych emisji, a przejście z paliw kopalnych na czystą energię znacznie zmniejszy te emisje.

Metan jest produkowany przez wszystko, od wysypisk i terenów podmokłych po krowy i kopalnie węgla.

Metan jest mniej powszechnym gazem cieplarnianym niż dwutlenek węgla2Jest jednak znacznie bardziej wydajny, a każda tona emisji powoduje 80-krotny wzrost w ciągu 20 lat od jego uruchomienia.

Ze względu na wysoką wydajność metan odpowiada za około 20% emisji gazów cieplarnianych. podczas CO2 Metan utrzymuje się w atmosferze przez wieki, chociaż metan odchodzi za około dekadę.

Ta siła i krótka żywotność oznaczają cięcie emisje metanu Może mieć szybki i znaczący efekt ocieplenia, ale ponieważ metan jest wytwarzany przez wszystko, od wysypisk śmieci i terenów podmokłych do krowy A w kopalniach redukcja rozmiarów nie jest tak łatwa, jak przejście z węgla na energię słoneczną.

Mapowanie metanu: Kiedy w lipcu 2022 r. na Międzynarodową Stację Kosmiczną przybył ziemski instrument do badania źródeł pyłu mineralnego (EMIT), plan NASA polegał na użyciu go do wykrywania i mapowania pyłu wdmuchiwanego do atmosfery z pustyń Ziemi.

Ale okazuje się, że EMIT może Wykrywanie i mapowanie metanubardzo.

„EMIT znajdzie kolumny, których nikt się nie spodziewa”.

Robert Green

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeleciał przez kosmos, a system EMIT pozwolił NASA zidentyfikować ponad 50 miejsc, które emitują wysoki metan – te „superemitery” obejmują składowisko odpadów w Iranie po pole naftowe w Nowym Meksyku .

„Trochę tego [methane] Pióropusze odkryte przez EMIT należą do największych, jakie kiedykolwiek widziano – w przeciwieństwie do niczego, co kiedykolwiek zaobserwowano z kosmosu, powiedział Andrew Thorpe, technik badawczy w Jet Propulsion Laboratory. „To, co znaleźliśmy w tak krótkim czasie, faktycznie przekracza nasze oczekiwania”.

Zasubskrybuj, aby w każdy czwartek otrzymywać na swoją skrzynkę odbiorczą nieoczekiwane, zaskakujące i wzruszające historie

„Podczas dalszego skanowania planety EMIT będzie monitorował miejsca, w których nikt wcześniej nie myślał o szukaniu emiterów gazów cieplarnianych, i znajdzie pióropusze, których nikt się nie spodziewał” – dodał Robert Green, główny badacz EMIT w JPL.

READ  Niezwykle zachowany embrion dinozaura znaleziony w skamieniałym jaju

metan

Projekt EMIT doprowadził do odkrycia w Turkmenistanie skupiska 12 piór metanu. (źródło: NASA/JPL-Caltech)

Wielkie zdjęcie: Niektóre z piór metanowych odkrytych przez EMIT nie zostały wcześniej wykryte, a teraz, gdy NASA o nich wie, będą mogli włączyć je do własnych badań klimatycznych.

„Chcieliśmy zobaczyć, jak dane mineralne EMIT poprawią modelowanie klimatu” – powiedziała Kate Calvin, główny naukowiec NASA i starszy doradca ds. klimatu. „Ta dodatkowa zdolność wykrywania metanu zapewnia fantastyczną okazję do pomiaru i monitorowania gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmiany klimatu”.

Co być może najważniejsze, teraz, gdy wiemy o tych głównych źródłach emisji metanu, możemy podjąć kroki w celu ich wyeliminowania lub ograniczenia – pomagając w walce z globalnym ociepleniem, które prowadzi do zmian klimatycznych.

to jest Artykuł – Towar Pierwotnie opublikowane przez siostrzaną witrynę Freethink.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top