Montreal Alouettes zmierzają do Gray Cup

Toronto –

Marc-Antoine Decoy i Capion Into oddawali przechwyty po przyłożeniach, gdy Montreal Alouettes zaskoczyli Toronto Argonauts 38-17 w akcji East Division II w ubiegłą sobotę.

Znakomita obrona Montrealu wymusiła dziewięć strat, co doprowadziło do zdobycia 21 punktów. Obejmowało to cztery przechwyty Chada Kelly’ego z Toronto, który po raz pierwszy w karierze rozpoczynał play-offy, a także dwukrotnie został zatrzymany w sytuacjach z małą liczbą graczy i przegrał fumble.

Toronto cztery razy odwracało piłkę po upadkach.

Kelly, kandydat na Gracza Roku Konferencji Wschodniej, został przechwycony trzy razy w trzeciej kwarcie, a Ento oddał ostatnie 22 jardy na niszczyciela o 9:13 i wyprowadził Montreal na prowadzenie 24-3.

W dalszej części kwartału 26 620 kibiców BMO Field – najwięcej na meczu Argos od czasu przeprowadzki w 2016 roku – wygwizdało atak poza boiskiem.

W pierwszej kwarcie Dequoy oddał 101 jardów TD. Montreal awansował do swojego pierwszego Gray Cup od czasu zdobycia kolejnych tytułów mistrzowskich (2009-10), a w przyszły weekend na Tim Hortons Field zmierzy się z Winnipeg Blue Bombers lub BC Lions.

Cameron Dukes wykonał jeden jard TD o 4:43 czwartej sekundy, co doprowadziło Toronto do wyniku 24-10. Jednak James Letcher Jr. oddał po rozpoczęciu meczu 105 jardów i zdobył przyłożenie – był to jego trzeci powrót w sezonie na rozpoczęcie meczu – o 5:19.

Kelly, kandydat na najlepszego gracza Konferencji Wschodniej, znalazł DaVarisa Danielsa po uderzeniu niszczyciela z odległości 64 jardów o 6:43. To zmniejszyło prowadzenie Montrealu do 31-17.

Był to drugi z rzędu imponujący występ defensywy Montrealu, który nie pozwolił na zdobycie przyłożenia w półfinałowym zwycięstwie 27-12 Konferencji Wschodniej nad Hamilton Tiger-Cats, które miało miejsce w ostatni weekend. W sezonie zasadniczym drużyna Alouettes przegrała z Toronto 0:3, ale nie przegrała od porażki z Argos 23:20 15 września, czyli obecnie trwa siedem meczów.

READ  Czy Vancouver Canucks powinno ponownie pozyskać Brandona Suttera?

Kelly zaliczył rekordową kampanię w 23 roku, pierwszą od rozpoczęcia kariery w Toronto. Wygrał 15 z 16 startów, prowadząc Argos do najlepszego w historii rekordu 16-2, co również równało się liczbie zwycięstw ligi w jednym sezonie.

W sierpniu Kelly podpisał trzyletnie przedłużenie o wartości 1,865 miliona dolarów, co czyni go najlepiej opłacanym graczem w lidze.

W 1989 roku Edmonton miał bilans 16-2, ale przegrał w finale Konferencji Zachodniej z Saskatchewanem, który zdobył Puchar Graya.

Obrońca Montreal Alouettes Mustafa Johnson (94) walczy z obrońcą Toronto Argonauts Chadem Kellym (12) podczas joggingu w drugiej połowie finału CFL East Division w Toronto, sobota, 11 listopada 2023 r. The Canadian Press/Frank Gunn

Procent zwycięstw Kelly’ego wynoszący 93,8 był najlepszym w historii zawodnika, który miał co najmniej 14 startów. Kelly wykonał 270 z 394 podań (68,5 procent) na odległość 4123 jardów, zadając 23 niszczyciele czołgów i 12 przechwytów, biegnąc na odległość 248 jardów i osiem niszczycieli, co dało mu drugie miejsce w CFL.

Ofensywa Toronto również prowadziła CFL pod względem najmniejszej liczby strat (27) i remisu pod względem najmniejszej liczby przechwytów (15). Drużyna Argos przystąpiła do sobotniego meczu z bilansem 9:0 u siebie (jedno zwycięstwo odniosło w Halifax) i 10:0 w Dywizji Wschodniej.

Tyler Snead i Jeschron Antwi po raz kolejny zdobyli przyłożenie dla Montrealu. David Cote zaliczył pięć konwersji i gola z gry.

Boris Bedi z Toronto zaliczył dwie straty i trafił do kosza z gry.

Podanie Cody’ego Fajardo do Sneada o godzinie 5:13 trzeciej tercji — pomimo ścisłego zasięgu bezpieczeństwa z Toronto Royce’a Metchiego — zapewniło Montrealowi przewagę 17-3. Nastąpiło to po niepotrzebnej, surowej karze dla Seana Oakmana po golu z gry Cote, co dało Als pierwszą próbę na linii siedmiu jardów Toronto.

Przyłożenie zostało ustalone po przechwyceniu Reggiego Stubblefielda.

READ  Seattle Seahawks vs Jacksonville Jaguars 10/31/21 Typy, kursy, prognozy NFL » Sports Chat Venue

Montreal prowadził 10-3 do przerwy, dzięki obronie, która była odpowiedzialna za samotnego niszczyciela czołgów. Jednostka zatrzymała także Kelly’ego dwukrotnie po trzeciej próbie, chociaż Dukes zwykle mają rozgrywającego Toronto na krótkim dystansie.

Mimo że Toronto niezmiennie zajmowało świetną pozycję na boisku i zgromadziło 174 jardy netto, atakujący czterokrotnie oddawali piłkę (dwa przyłożenia, przechwyt i fumble).

Obrona Argonautów spełniła swoje zadanie pięcioma workami w pierwszej połowie (trzy przez Oakmana, dwa przez Reggiego Barlowa) i przechwytem.

Atak Toronto rozpoczął mądrze, docierając do linii siedmiu jardów Montrealu. Ale Dekoy oddał podanie Kelly’emu Tommy’emu Nieldowi na odległość 101 jardów o 3:03 pierwszej.

Bramka z gry Beede’a z 45 jardów w drugiej połowie 6:26 zmniejszyła prowadzenie Montrealu do 7-3. Jednak uderzenie Cote’a z 46 jardów w 9:08 dało Alouettes prowadzenie 10-3.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 11 listopada 2023 r.