Montembault pokazuje, dlaczego zasługuje na więcej akcji, kradnie zwycięstwo Canadiens – Sportsnet.ca

ANAHEIM, Kalifornia — Montreal Canadiens to był pełen wzlotów i upadków występ. Mecz, w którym trener Martin St. Louis po raz kolejny przypomniał o kruchym stanie psychicznym drużyny po serii czterech porażek z rzędu.

Grali dobrze przez pierwsze 15 minut pierwszej połowy przeciwko Anaheim Ducks, słabo przez pięć kolejnych, przegrywali przez większą część drugiej połowy i utrzymywali się na boisku przez część trzeciej, zanim strzelili gola. Odnieśli pierwsze zwycięstwo organizacyjne w ciągu miesiąca.

„To nie był nasz najładniejszy film” – powiedział Jake Evans.

„Nie wszyscy mogą być Picassami” – zgodził się St. Louis.

Canadiens zrezygnowali z kilku jednoosobowych ataków, ich obrońcy kilkakrotnie wpadali na siebie, nie trafiali do otwartej siatki i otwarcie patrzyli na Ducks, a St. Louis stwierdził, że trudno było oglądać mecz z ławki rezerwowych.

Jednak trener i jego zawodnicy zaakceptowaliby wynik 4:3 tak czy inaczej.

„Potrzebowaliśmy dziś zwycięstwa” – powiedział St. Louis.

Właśnie dlatego przez ostatnie 20 minut trzymał dwóch swoich napastników na ławce rezerwowych i dlatego po raz pierwszy wystawił Jaydena Strobela na lód na zaledwie trzy zmiany w kadrze, mimo stałego debiutu 22-latka.

„To mecz, który mogliśmy przegrać” – powiedział St. Louis.

To mecz, który Canadiens przegraliby, gdyby nie Samuel Montembault i St. Louis o tym wiedziało.

„Obejrzymy wideo i wiem, że będziemy musieli poprawić wiele rzeczy” – powiedział.

Bramkarz nie będzie jednym z nich.

Montembo zaliczył 30 interwencji – zatrzymanie kija do nurkowania na Alexie Killornie w pierwszej kwarcie i wypad w rękawicy do nurkowania na Franku Vatrano na 13:22 do końca trzeciej i ostatniej kwarty na Tristanie Luneau zapewniły zwycięskie zwycięstwo Alexa Newhooka, zespoły jeżdżące na łyżwach cztery na cztery, które zdominują najważniejsze wydarzenia. W dalszym ciągu pokazywał, że w drużynie składającej się z trzech bramkarzy musi być numerem 1.

READ  Robertson podpisuje czteroletni kontrakt o wartości 31 milionów dolarów ze Stars

Montembault pozbawił Ducks pewnych bramek w tym meczu, poza tym, co robił od początku sezonu. Uplasowało się na 13. miejscuy Wśród bramkarzy w Oszczędności bramek powyżej oczekiwań Należy do grona bramkarzy, którzy rozpoczęli co najmniej tyle meczów, ile rozegrał, a po ich zakończeniu przeskoczył o dwa miejsca w kategorii. Pochodzący z Becancour w Que. po raz kolejny pokazuje, że potrafi zapewnić stabilność kruchemu zespołowi, dlatego należy na nim bardziej polegać.

To był numer 19 dla Kanadyjczykówy mecz sezonu, a dopiero dziewiąty start Montembaulta. W miarę jak zespół przechodził w górę i w dół z jednej zmiany na drugą, nie mówiąc już o jednym okresie na drugi, sytuacja się uspokoiła.

Canadiens potrzebowali właśnie tego Montembaulta po kontroli wstępnej, nad którą intensywnie pracowali przez ostatnie trzy dni, i która strzeliła dla nich pierwsze dwa gole w ciągu 38 sekund, ale potem jeszcze kilka razy upadali.

[brightcove videoID=6341635854112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Kanadyjczycy nadal będą potrzebować Montembaulta, aby ustabilizować swoją sytuację, gdy będą kontynuować pracę nad swoimi niedociągnięciami.

Należy rozwiązać tę kwestię dotyczącą St. Louis i jego personelu, nawet jeśli zakłóca to proces utrzymywania świeżości Jake’a Allena i Kaydena Primeau.

„Bierzemy wszystko pod uwagę i staramy się podejmować najlepsze decyzje i oczywiście jego gra w pewnym sensie prowadzi nas w tym kierunku” – powiedział St. Louis.

Od początku poprzedniego sezonu jest w wysokiej formie, a Montembo zajął 13. miejscey W NHL również liczba zaoszczędzonych bramek była wyższa od oczekiwanej w tamtym czasie. Następnie pojechał na Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie i zdobył złoty medal jako najlepszy kanadyjski zawodnik turnieju. Po niewielkich poślizgach na obozie przygotowawczym Montembault odzyskał swoje miejsce w tabeli Montrealu.

„W tym roku uratował mi bekon tyle razy, że to nierealne” – powiedział Kayden Guehle, który strzelił drugiego gola dla Kanadyjczyków w meczu przeciwko Ducks. „Będzie tylko lepiej. Było wspaniale”.

READ  Dziewczyna Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, wysyła wiadomość do trenera Portugalii Fernando Santosa, twierdząc, że to „wstyd”, że fanom odmówiono zobaczenia „najlepszego zawodnika na świecie” od samego początku w zwycięstwie przez nokaut

Goal słusznie stwierdził, że wszyscy kanadyjscy bramkarze dali im szansę na zwycięstwo w tym sezonie.

Jednak Montembault zapewniał uspokajającą obecność, gdy było to potrzebne, a Kanadyjczycy potrzebują uspokajającej obecności, aby móc dalej działać.

Zarząd będzie musiał wziąć to pod uwagę, próbując wypracować nowy kontrakt z bramkarzem od teraz do 1 lipca, zanim Montembault będzie mógł zostać niezastrzeżonym wolnym agentem.

Jeśli jednak mają teraz jakiekolwiek wątpliwości, czy podpisać z nim lukratywny długoterminowy kontrakt na podstawie próby zaledwie 87 meczów w ciągu trzech sezonów w Canadiens, prostym rozwiązaniem jest grać z nim częściej i zobaczyć, czy nadal będzie się sprawdzał.

Montembault zapewnił swojej drużynie bardzo potrzebne zwycięstwo w Anaheim i zyskał szansę na częstszą grę.