Mocna brytyjska drużyna na Mistrzostwach Europy Masters w Polsce

Wielka Brytania i Irlandia Północna wystawiają w Toruniu wielu rekordzistów świata i kraju podczas głównych zimowych zawodów Masters

W tym tygodniu (17-23 marca) 330 brytyjskich sportowców weźmie udział w Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Toruniu, które obejmują maraton, biegi przełajowe i rzuty w plenerze.

Wielka Brytania powinna znaleźć się w czołowej grupie krajów i konkurować z gospodarzami – Polską (1010 zgłoszeń) i Niemcami (418) o pierwsze miejsce w tabeli medalowej.

Najsłynniejszy angielski sportowiec jest nowy na scenie Masters Championship, ale nie w wyścigach mistrzowskich – Dwayne Chambers.

Mistrz świata w hali na 60 m z 2010 r. i halowy mistrz Europy z 2009 r. na 60 m jest teraz w kategorii M45, w której w styczniu ustanowił rekord świata wynoszący 6,81. W zeszłym miesiącu dwukrotnie na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii pobiegł z czasem 6,89.

Twain Chambers (Getty)

Co ciekawe, najszybszy czas rozstawienia uzyskał Stefan Wnorowski, wynoszący 6,80, a o medale ponownie powalczy były rekordzista Szwecji Lion Martinez (6,92).

Paul Forbes, rekordzista świata M65 na 800 m (2:15,30), ma dużą przewagę czasową na dystansach 800 m i 1500 m i biegnie na 3000 m.

Inny Szkot John Thompson, który w zeszłym roku zajął drugie miejsce za Forbesem w europejskim biegu na 1500 m w plenerze, powiedział, że Forbes nie ukończył jeszcze tego lata biegu na torze, składającego się wyłącznie z parkrun, i nie zgłosił się jeszcze w imieniu Polski. .

Clare Elms

Chociaż Claire Elms zdobyła wiele złotych medali na Mistrzostwach Świata Weteranów, Claire Elms pojawia się na europejskich zawodach po raz pierwszy od czasu czterokrotnego zdobycia tytułu W45 we Włoszech w 2009 roku i wystartuje w tych samych czterech konkurencjach – na 800 m, 1500 m, 3000 m i przełajach. kraju – co zrobiła w Ankonie. Tej zimy ustanowił już światowy rekord świata w zawodach halowych W60 na dystansie 1500 m i na milę.

READ  Polscy rolnicy kontynuują protesty na granicy z Ukrainą

Steve Peters jest znanym psychologiem sportu i autorem Paradoks szympansaBardzo konsekwentny zawodnik na zawodach masters, wystartował ponownie w 2009 roku – wygrywając M55 na 200 m i 400 m – w tych konkurencjach ma dużą przewagę czasową na M70 i startuje w biegu na 60 m, gdzie zajął drugie 15. miejsce. Lata temu.

Steve'a Petersa

Rob McHarg poprawił tej zimy europejski wynik na 800 m na M60 z czasem 2:11,60, a przy dwóch innych okazjach był bliski rekordu świata Anselma LeBourne’a 2:11,20 i jest faworytem na 1500 m, gdzie został europejskim rekordzistą świata w plenerze i światowym halowym mistrz. Dave Clark może być jego najbliższym rywalem.

Zoe Doyle, M45 Kojo Kyereme, to była mistrzyni świata w biegu na 10 000 m w M40, która tej zimy ustanowiła rekord W45 UK na 800 m z celem 2:15,87. M55 Mark Symes, który w 2022 r. zdobył złoto M50 na 1500 m, oraz Tony O'Brien, który zeszłej zimy wygrał M50 World Masters na 3000 m.

Faworytem biegu na M35 na 800 m jest lokalny lekkoatleta Adam Czerwiński, który w 2021 r. w zawodach European Indoors przebiegł bieg na 1500 m i w dłuższej konkurencji uzyskał wynik 3:40, ale tej zimy w biegu na 800 m uzyskał wynik poniżej 1:50 i zmierzy się z Nico U Motchebona. Rekord świata 1:48,92.

Najbardziej popularną konkurencją o tyczce jest Wanda Bunfil. Była zwyciężczyni maratonu londyńskiego zdobyła tytuł mistrza świata w maratonie w Tokio w 1991 roku. Bierze udział w przełajach i będzie ścigał się w W55-65 łącznie z Elms i sezonem 2023. AW Tegoroczna Mistrzyni Sue McDonald występuje w kategorii W55 i tutaj startowała w maratonie.

Irlandzkie nadzieje na średnim dystansie prowadzą M70 Joe Gough i W55 Annette Keeley.

M50 Joe Appiah i M45 Mensah Elliott powinni po raz kolejny zdominować swoje biegi przez płotki, uzyskując najszybsze wyniki wszechczasów w swoich grupach wiekowych.

Joe Appiaha

Dan Brown, mistrz Europy w biegu na 100 m, 200 m przez płotki i płotki, nie startował w międzynarodowych zawodach od 2019 r. ani od 2020 r., a debiutując w kategorii M60, startował w biegach na 60 m i 60 m przez płotki.

READ  WHP kontraktuje ekspansję Lotto w Niemczech i Polsce

W50 Paula Williams ustanowiła brytyjskie płotki na poziomie 9,59 na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii i tutaj staje się faworytką i ma duże szanse na medal w biegu na 60 m, rzucie i rzucie oszczepem.

Na 60 m ustanowiła w Wielkiej Brytanii wynik 8,24 w Leigh Valley, gdzie mogła konkurować z Yvette Henry, która zeszłej zimy zdobyła tytuł mistrza świata W45, a teraz jest o rok starsza, ale nie będzie się jeszcze ścigać w 2024 roku.

Helen Gottzel (Alex Rotas)

Helen Gottzel straciła tej zimy swój wynik w W50, ale ustanowiła europejskie rekordy W70 na 60 m (9,34) i 200 m (31,87). W Toruniu zmierzy się w tych wydarzeniach z Caroline Powell, która nie zadebiutowała jeszcze w kategorii W70 ani w wyścigu w 2024 roku. Jednak w swoim ostatnim biegu na 200 m w European Outdoors zeszłego lata uzyskał czas 31,07. Powell startuje także w biegu na 400 m, gdzie jest faworytem.

Darren Scott został pierwszym Europejczykiem M55, który w zeszłym tygodniu w Manchesterze w hali złamał 24 sekundy w hali, rozpoczynając bieg od faworytów i biegając na 60 m, może ustanowić rekord Wielkiej Brytanii, tracąc do niego 0,01 przy 7,49 w Manchesterze.

Richard Beardsell w zeszłym roku zajął w Toruniu drugie miejsce na świecie na dystansie M40 na 400 m, ale teraz przechodzi na M45 i jest blisko brytyjskiego wyniku.

Przewiewne wzgórze (Tom Phillips)

Wolontariuszka Igrzysk Wspólnoty Narodów i wielokrotna mistrzyni w zawodach mistrzowskich Irie Hill ustanowiła na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii rekord świata w skoku o tyczce W55 wynoszący 3,15 m, a Finka Marja Eskelinen będzie chciała poprawić swój rekord, choć będzie musiała naciskać do końca.

Jane Hoarder startuje w biegach na 60 m, 60 m przez płotki i 200 m trójek w kategorii W65. Zeszłej zimy zdobył tytuły mistrza świata w dwóch krótkich konkurencjach, a latem ubiegłego roku zdobył tytuł mistrza Europy na dystansie 200 metrów.

READ  Cofix zamierza do 2024 roku prawie podwoić swoją obecność w Polsce

Wielka Brytania ma duże szanse na zdobycie medali w dwóch pierwszych konkurencjach niedzielnego programu z mistrzem Europy 2019 Joe Willoughbym w skoku w dal W60 i 2,11 m Tomem Nichollsem na szczycie rankingów skoku wzwyż M35.