Miley Cyrus może używać nazwy jako znaku towarowego w Europie po długotrwałym sporze

BRUKSELA – amerykańska gwiazda pop Miley Cyrus zdobyła prawo do używania swojego nazwiska jako znaku towarowego na szerokiej gamie produktów w Unii Europejskiej po tym, jak Europejski Sąd Najwyższy w środę uchylił decyzję Urzędu Patentowego Unii Europejskiej o ograniczeniu jej zakresu praca. Marka.

Sprawa sięga 2014 roku, kiedy Smiley Miley Inc. 28-letni piosenkarz „Wrecking Ball” musi zastąpić markę MILEY CYRUS Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w zakresie płyt audio i wideo, etui na telefony komórkowe, e-booków, elektronicznych gier planszowych, kalendarzy i innych towarów .

Firma Cyrus Trademarks Ltd z Brytyjskiej Wyspy Dziewiczej, która zarejestrowała znak CYRUS w 2010 roku, sprzeciwiła się zamówieniu niektórych produktów.

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej poparł część swojej argumentacji, powołując się na możliwość pomylenia obu znaków towarowych. Smiley Miley odwołał się, ale nie udało mu się przekonać urzędu patentowego w zeszłym roku, po czym skierował swoją sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu (TSUE).

Sąd uchylił decyzję EUIPO, odrzucając jego argumenty, że znaki towarowe mogą być mylone, a nazwisko Miley Cyrus nie ma znaczenia pojęciowego.

„Zgłoszony znak MILEY CYRUS ma treść semantyczną, która jest jasna i specyficzna dla danej publiczności, ponieważ oznacza osobę publiczną o międzynarodowej reputacji, znaną przez osoby posiadające wiedzę, rozsądnie zaangażowane i rozważne…” – powiedział TSUE.

Sprawa to T-368/20.

Raportowanie przez Fu Yun Che, redagowanie przez Alexandrę Hudson)

READ  Rozkojarzony jednorożec w ujęciu tytułowym, brutalny z założenia, zdobywa tytuły Impact Tag

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top