Microsoft zmieni wszystkie konsole Xbox Series X | S do trybu oszczędzania energii

krawędź Poinformowano, że Microsoft wyda jednorazową aktualizację, która zmieni wszystkie konsole Xbox Series X | S do pozycji wyłączonej (oszczędzanie energii). To posunięcie producenta Xboksa jest zgodne z jego wysiłkami na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także środkiem oszczędnościowym dla użytkowników Xboksa.

Zmiana ta nie będzie jednak trwała. Zamiast tego ta aktualizacja ustawi tylko domyślną opcję zasilania dla konsol Xbox Series X | S do wyłączenia (oszczędzanie energii). Użytkownicy nadal będą mogli ustawić opcję zasilania na tryb uśpienia/wstrzymania, jeśli zechcą. Domyślny tryb oszczędzania energii zaimplementowany tylko w konsolach Series X | S wysłane od marca ubiegłego roku.

Opcja zasilania w trybie uśpienia/wstrzymania umożliwia użytkownikom natychmiastowe włączenie konsoli, ale oczywiście zużywa więcej energii, gdy jest w trybie gotowości. I odwrotnie, wyłączenie zajmuje mniej czasu, gdy konsola jest wyłączona, ale uruchomienie trwa około 15 sekund. Microsoft twierdzi, że

Na każde dwa kontrolery, które się wyłączą (oszczędność energii) na jeden rok, zaoszczędzimy równoważną ilość węgla usuwanego przez jedno drzewo zasadzone i uprawiane przez dekadę”.

Uwzględnia to różnicę w zużyciu energii między dwoma trybami.

Dziś Post dotyczący zrównoważonego rozwoju na Xbox Wire Poinformuj, że Xbox jest pierwszym systemem gier oferującym pobieranie i aktualizacje uwzględniające emisję dwutlenku węgla. Post wskazuje również inne sposoby, w jakie może pomóc graczom Xbox, takie jak skonfigurowanie konsoli Xbox świadomej emisji dwutlenku węgla poprzez wybranie automatycznych aktualizacji i wybranie opcji Wyłącz (oszczędzanie energii) jako opcji zasilania.

READ  Możesz teraz zarejestrować się, aby kupić Spotify Car Thing, ale prawdopodobnie nie powinieneś

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top