Matthews zdobywa czterdziestego gola, a Maple Leafs prowadzą Jets po raz trzeci z rzędu

Gol był pierwszym z 11 meczów dla Tavaresa, kończącym karierę składającą się z dziewięciu meczów.

„Musisz po prostu się z tym pogodzić i wiedzieć, że to nadejdzie” – powiedział Tavares. „Oczywiście dobrze jest zdobyć to w kluczowym momencie meczu i dać nam prowadzenie. Z pewnością biorąc pod uwagę sposób, w jaki toczyły się nasze sprawy, wzloty i upadki w grze w przewadze oraz to, jak cała grupa zareagowała, zdobywając dwa duże goli w trzecim secie, oczywiście Dobre samopoczucie.

Simon Benoit powiększył prowadzenie na 4:1 o 18:22 po tym, jak Matthews strzelił do pustej siatki, co było jego pierwszym golem w sezonie.

„Bardzo cenię naszych chłopaków, ponieważ” – powiedział Tavares [Winnipeg has] Pokazali, że są najlepszą defensywną drużyną w lidze, odnieśli sukces oraz jak trudno jest stworzyć atak i zyskać przestrzeń przed siatką i przez środek lodu. I jak bardzo jesteś cierpliwa i jak zaangażowana w pozostanie z nim, nie odpychanie go, nie frustrowanie się, nie pozwalanie, aby sprawy się nawarstwiały i staranie się zrobić za dużo. Po prostu spróbuj zdobyć lód i z czasem zyskać te możliwości, a także bądź cierpliwy w swojej grze.

W finale 4-2 Appleton na 12 sekund przed końcem stracił piłkę.

„ [NHL All-Star] „Przełom przychodzi we właściwym czasie” – powiedział Bowness. „Pokonani potrzebują odpoczynku. Potrzebujemy Marka (Scheifele) z powrotem, nie ma co do tego wątpliwości. „

Brenden Dillon z drużyny Jets opuścił mecz o 6:36 pierwszej kwarty z powodu kontuzji górnej części ciała.

„Miał problem i nie mógł dojść do siebie” – Bowness powiedział o Dillonie. „Po prostu dostosował swoje ciało i plecy, ale tak się nie stało. Więc nie sądzę, żeby doszło do trafienia czy coś. Wszystko powinno być w porządku”.

Uwagi: Matthews strzelił gola w każdym z trzech ostatnich meczów i zdobył 10 punktów (siedem goli, trzy asysty) w ciągu sześciu meczów z rzędu. Matthews (46 meczów) potrzebował najmniejszej liczby meczów w historii klubu, aby zdobyć 40 goli w sezonie i był najszybszym graczem NHL od czasu Jaromira Jagra w latach 1996-97, który osiągnął ten wynik. … Winnipeg strzelił trzy gole w ostatnich trzech meczach. …Gol Samberga był jego pierwszym golem w 77 meczach, datowanych na 12 stycznia 2023 roku przeciwko Buffalo Sabres. …To był ostatni mecz każdej drużyny przed przerwą na All-Star.