MacKinnon przedłużył passę punktów u siebie do 23, a Avalanche wyeliminowało Golden Knights

Alexander Georgiev obronił 25 razy, Valeri Nishushkin strzelił dwa gole, a Mikko Rantanen zaliczył dwie asysty dla drużyny Avalanche (27-12-3), która wygrała osiem z ostatnich 10 meczów (8-1-1).

„Myślę, że nasze zaangażowanie w sprawdzanie obecności i właściwą grę w ostatnich dwóch meczach było naprawdę dobre” – powiedział trener Kolorado Jared Bednar. „Dokładnie taki powinien być nasz zespół. Nie chcę, żebyśmy tracili zbyt wiele szans, a kiedy mamy poważny upadek, potrzebujemy bramkarza, który będzie bronił. To różnica między wygraną a porażką, a dziś wieczorem [Georgiev] „Był pod tym względem doskonały”.

Jerry Patera obronił 32 razy dla Golden Knights (23-13-5), którzy w grze w przewadze wypadli 0 na 4 i przegrali po raz ósmy w 11 meczach. Pierwotnie Adin Hill miał zacząć od bramki, ale opuścił swój dziewiąty mecz z rzędu z powodu kontuzji dolnej części ciała.

W czwartek Vegas podejmie Boston.

„Oczywiście nie na tyle dobry, aby pokonać bardzo dobrą drużynę hokejową. Nie sądzę, że byliśmy przygotowani” – powiedział trener Golden Knights Bruce Cassidy. „Miałem kilka dobrych hokejów, ale nie wystarczająco dobrych. Zespoły specjalne znów stanowią problem; Te zostały prześcignięte.

„Uwielbiałem grę Patery. W ostatniej minucie zostałem wrzucony [and] Wykonał dla nas świetną robotę. Dali nam szansę na zwycięstwo.”

Nichushkin strzelił gola w przewadze i dał Avalanche prowadzenie 1:0 po 19:46 pierwszej tercji. Po jednorazowym podaniu Rantanena pod bramką Patery.

Nichushkin ponownie strzelił gola po grze w przewadze o 11:44 w drugiej kwarcie, wykorzystując kolejne podanie Rantanena ze szczytu pola karnego.

„Mam na myśli, że ta pięcioosobowa jednostka radzi sobie całkiem nieźle” – powiedział O'Connor. „To szaleństwo. Niestety, każdego ranka musimy stawić im czoła, jeżdżąc na łyżwach, i czasami może to być bardzo trudne, ale jednocześnie czyni nas lepszymi.

READ  Michael Andretti mówi, że jego „oczy zawsze będą otwarte”, aby wejść do Formuły 1

W drugiej kwarcie Kolorado rozgromiło Vegas 14:5.

O'Connor strzelił gola po uderzeniu zza niebieskiej linii, który odbił się od kija obrońcy Golden Knights Nicholasa Hague'a o 9:20 w trzeciej tercji i zakończył się wynikiem 3:0.