Lee Jung-jae zdobywa nagrodę Emmy dla najlepszego aktora w dramacie za grę Squid

Gwiazda najpopularniejszego serialu na Netflix jest pierwszym azjatyckim aktorem, który zwyciężył w tej kategorii.

gra w kalmaryNadal szturmuje świat gwiazdami Lee Jong Jae Został pierwszym azjatyckim aktorem, który zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego aktora głównego w serialu dramatycznym.

Gwiazda Korei Południowej NetflixNajpopularniejszy program, jaki kiedykolwiek odebrał nagrodę osobiście w niedzielę wieczorem.

Główna rola Lee w przebojowym międzynarodowym dramacie była nominowana przeciwko Bobowi Odenkirkowi za „Better Call Saul”, Adamowi Scottowi za „Severance”, Jasonowi Batemanowi za „Ozark” oraz Brianowi Coxowi i Jeremy’emu Strongowi za „Sukcesja” (ten ostatni był Zwycięzca 2020 w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym.

W grze Squid charyzmatyczny aktor wcielił się w podupadającego Seonga Gi-huna, który nie będąc w stanie spłacić wszystkich swoich długów, zostaje porwany i zmanipulowany, by wziąć udział w prawdziwym konkursie na życie lub śmierć. Ostatni zawodnik, który pozostał na miejscu, wygrywa sejsmiczną nagrodę pieniężną.

Wygrana Lee Emmy jest nie tylko historyczna, ale może być punktem zwrotnym dla uznania projektów nieanglojęzycznych. Często nawet wtedy, gdy utwory takie jak „Pasożyt”, „Drive My Car” i „Najgorsza osoba na świecie” są nagradzane w kategoriach nagród poza tymi zarezerwowanymi dla filmów międzynarodowych, talent aktorski nie.

Wszechobecna gra kałamarnic pomogła to zmienić, ponieważ Lee i współ-gwiazda Jung Ho-yeon zdobyli swoje pierwsze nagrody Gildii Aktorów Ekranowych za wybitną rolę aktora płci męskiej i aktorki w serialu dramatycznym na początku tego roku. Przejdź do prime time Amy W poniedziałek serial zdobył już jedną nagrodę aktorską dla Lee You-mi, która w zeszłym tygodniu wygrała nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym na Creative Arts Emmy, czyniąc ją pierwszą Koreanką, która wygrała w tej kategorii.

Lee był już główną gwiazdą w Korei Południowej, Dla IndieWire w lipcu Że po premierze „Gry w kalmary” „dosłownie wszyscy [abroad] Przychodzi do mnie prosząc o zdjęcie lub autograf i pytając, czy niedługo ukaże się drugi sezon”. Dodał: „To szaleństwo, że tak wielu ludzi mnie zauważa. Czuję się tak szczęśliwy, że mogę dzielić tę cudowną chwilę z tak wieloma osobami”.

READ  Horoskop dzienny: 3 marca

Aktor powiedział również, że powodem, dla którego uważa, że ​​„gra Squid” jest tak popularna na całym świecie, było to, że „widzowie widzieli siebie w niektórych postaciach, a innych ludzi w innych postaciach. Pomogło im to stworzyć emocjonalne więzi z większością postaci. Widziałem tych graczy i zawodników, którzy naprawdę ciężko próbowali przetrwać”. Życie w tych meczach widzieli siebie i problemy [with] Niektóre z problemów społecznych naszych czasów. Więc to naprawdę do nich pasowało”. Aktor powiedział również: „Gry są tak łatwe i jednocześnie wyjątkowe, a także na tyle proste, że ludzie mogą je łatwo śledzić i kopiować”.

Zapewnił mnie, że nie wie, dokąd sezon 2 zabierze jego postać Seong Gi-hun, mówiąc IndieWire: „Staram się nie pytać reżysera [Hwang Dong-hyuk] Wszelkie pytania, ponieważ musiałem mieć to niesamowite uczucie, kiedy po raz pierwszy czytałem scenariusz, aby móc przełożyć te intensywne uczucia na mój występ.

Jeśli chodzi o kolejnego nowego zdobywcę nagrody Emmy poza „Grą kałamarnic”, Lee wyreżyserował „Polowanie”, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2022 roku i został przejęty przez Magnolia Pictures, które podobno planuje premierę w USA w grudniu. Ponadto tuż przed przyznaniem Emmy ogłoszono, że Lee będzie jedną z gwiazd „Akolity”, nowego serialu Disney+ osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen, stworzonego przez Leslye Headland, kierowanego przez aktorkę Amandlę Stenberg.

Udział: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zapisz się do naszych biuletynów e-mail tutaj.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top