Krytycy kwestionują rosnące poparcie dla paliw kopalnych w Kolumbii Brytyjskiej w następstwie szokującego nowego raportu na temat zmian klimatycznych

Po opublikowaniu niepokojącego nowego raportu na temat zmian klimatycznych, który według sekretarza generalnego ONZ „powinien zabrzmieć dzwonem” dla przemysłu paliw kopalnych, ekolodzy z Kolumbii Brytyjskiej zastanawiają się, dlaczego prowincja nadal dostarcza miliardy na dotowanie producentów ropy i gazu .

W poniedziałek Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) ONZ opublikował raport, z którego wynika, że ​​poziomy gazów cieplarnianych w atmosferze są już wystarczająco wysokie, aby uzasadniać zakłócenie klimatu na nadchodzące dziesięciolecia, a nawet stulecia, a ludzie „jednoznacznie” winić.

Te straszne ostrzeżenia skłoniły liderkę Partii Zielonych Kolumbii Brytyjskiej, Sonię Furstenau, do podjęcia konkretnych działań w związku z bojkotem.

„Nasz plan klimatyczny nie spełnia naszych celów”, powiedziała w poniedziałek. „Ten rząd nadal wspiera przemysł naftowy i gazowy”.

„Musimy już teraz zobaczyć pilne, skoordynowane działania i finansowany plan reagowania na zmiany klimatu”.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że ustalenia IPCC „powinny być dzwonem śmierci dla węgla i paliw kopalnych, zanim zniszczą naszą planetę”.

Ale według grupy ekologicznej Stand Earth, Rząd Kolumbii Brytyjskiej przeznaczy rekordową kwotę 1,3 miliarda dolarów na wsparcie przemysłu paliw kopalnych W tym roku, w tym 421 milionów dolarów ulg podatkowych na szczelinowanie.

Większość Kolumbijczyków brytyjskich nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo bojkot wspiera branżę, powiedział Tom Green, analityk polityki klimatycznej w Fundacji Davida Suzuki.

„To tak, jakbyśmy płacili komuś, żeby poleciał benzyną na ziemię, przed strażakami buszu” – powiedział CBC News.

Według Clean Energy BC około dwie trzecie energii zużywanej w hrabstwie nadal pochodzi z paliw kopalnych. Zielony mówi, że kończy się czas, aby to zmienić.

„Każda tona paliw kopalnych, które spalamy, każda tona dwutlenku węgla, którą dodajemy do atmosfery, to tona, której już nie możemy znieść” – powiedział.

READ  WHO zmienia nazwy wariantów COVID-19 na greckie litery, aby uniknąć stygmatyzacji | Wiadomości o pandemii koronawirusa

Szansa na zmianę

W tweecie dotyczącym raportu IPCC premier John Horgan potwierdził wyraźne konsekwencje niekontrolowanych zmian klimatycznych w Kolumbii Brytyjskiej, w tym niedawne ocieplenie i niszczycielskie pożary buszu.

Promował obecny plan BC dotyczący energii odnawialnej, ale dodał, że „jest wiele do zrobienia, aby zbudować czystszą gospodarkę”. [and] Lepszej przyszłości, której potrzebują ludzie i nasza planeta”.

Nie dał jednak żadnej wskazówki, jakie dodatkowe środki może podjąć hrabstwo ani kiedy może to nastąpić.

Catherine Harrison, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, powiedziała, że ​​rząd ma niewielką motywację polityczną do odejścia od subsydiów paliw kopalnych, pomimo oczywistych konsekwencji dla klimatu.

„Zarabiają łatwo z dochodów z produkcji ropy naftowej, gazu i węgla oraz tworzą miejsca pracy – a tworzenie miejsc pracy w czteroletnim cyklu wyborczym to świetny sposób na ich reelekcję” – powiedziała.

Dla Robina Coxa, przewodniczącego Master’s Program in Climate Action Leadership na Royal Roads University w Wiktorii, raport IPCC daje pewną nadzieję.

„To okazja, by coś zmienić, skorzystać z tego wąskiego okna, aby zrobić to, co musimy zrobić, aby iść dalej, aż zmniejszymy nasze globalne emisje… jednocześnie przygotowując się na nieuniknione skutki”.

Będzie to oznaczać „odważne” działania na rzecz redukcji emisji, powiedział Cox, daleko wykraczające poza skromne cele z poprzednich lat.

„Powinno być oczekiwanym od wszystkich rządowych funduszy, że redukcje emisji zostaną całkowicie uwzględnione” – powiedziała.

„Rząd Kolumbii Brytyjskiej przedstawił niedawno Strategię Gotowości i Adaptacji Klimatycznej, która jest bardzo obszerna i wszechstronna, ale moim zdaniem nie jest tak agresywna, jak powinna, jeśli chodzi o faktyczne rozwiązanie tego problemu”.

READ  W epicentrum koronawirusa w Wietnamie „wszyscy walczą o przetrwanie” | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top