Kontrakty terminowe na akcje spadają, rozpoczynając tydzień posiedzeniem Fed i głównymi danymi o inflacji na pokładzie

Kontrakty terminowe na akcje w USA nieznacznie spadły w niedzielę wieczorem tydzień temu z wieloma przewidywalnymi wydarzeniami w toczącej się walce z inflacją.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 50 punktów, czyli około 0,2%. Te dla S&P 500 i Nasdaq 100 wyniosły odpowiednio 0,2% i 0,3%.

Ruch pojawia się w kontraktach futures, tak jak inwestorzy W tym tygodniu skupiłem się na inflacji. We wtorek opublikowany zostanie indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych za listopad, a inwestorzy będą szukać oznak spowolnienia inflacji.

Rezerwa Federalna organizuje dwudniowe posiedzenie rozpoczynające się tego samego dnia. Oczekuje się, że bank centralny ogłosi kolejną podwyżkę stóp procentowych w środę, choć inwestorzy spodziewają się mniejszego ruchu niż w ostatnich miesiącach.

Oprócz oczekiwanej podwyżki stóp, zaktualizowane perspektywy gospodarcze Fed i konferencja prasowa prezesa Jerome’a ​​Powella mogą być kluczowymi sygnałami tego, co bank centralny chce zrobić w nadchodzących miesiącach.

„Warunki finansowe uległy znacznemu złagodzeniu od czasu opublikowania październikowego odczytu CPI w zeszłym miesiącu, więc Fed prawdopodobnie wykorzysta grudniowe posiedzenie FOMC, aby przeforsować ten bac.k. …Uważamy, że rynki są bardzo optymistyczne w kwestii cen po pierwszym kwartale i spodziewamy się, że Powell przyjmie bardziej jastrzębi ton i wskaże wyższe stawki przez dłuższy okres niż to, co jest obecnie wyceniane na rynkach kontraktów terminowych – powiedział Cliff Hodge, dyrektor inwestycyjny w Cornerstone Wealth.

Wall Street kończy burzliwy tydzień, który widział wszystko Trzy główne średnie tracą grunt. Dow Jones spadł o 2,77%, najgorszy tydzień od września. S&P 500 spadł o 3,37%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 3,99%.

READ  Spadek Shopify wpływa na kompozyt S&P/TSX w niedźwiedzim dniu na rynkach Ameryki Północnej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top