Kawhi Leonard i Terrence Mann prowadzą Los Angeles Clippers do zwycięstwa nad Memphis Grizzlies

MEMPHIS (TN) (AFP) – Kawhi Leonard zdobył 24 punkty, a Terence Mann dodał 23 punkty i 12 zbiórek, gdy Los Angeles Clippers pokonali Memphis Grizzlies 101:95 w piątkowy wieczór. .

Paul George dodał dla Los Angeles 14 punktów, a Ivica Zubac zakończył mecz z 10 punktami i 10 zbiórkami, po czym przegrał w czwartej kwarcie. 12 zbiórek Manna było o dwa mniej od jego najlepszego w karierze.

„Udało nam się zatrzymać w końcówce i oddać strzały” – powiedział Leonard o występie Clippers, który zapewnił zwycięstwo.

Jaren Jackson Jr. prowadził Memphis z 29 punktami. JJ Jackson zdobył 11 punktów, Zaire Williams 10, a Vince Williams miał osiem asyst, co było jego szóstym meczem z rzędu z co najmniej siedmioma asystami.

Przez trzy kwarty mecz był wyrównany, gdyż żadna z drużyn nie prowadziła na dwucyfrową przewagę, a w tym momencie doszło do 11 zmian prowadzenia i 8 remisów. Clippers prowadzili w czwartej kwarcie 79:75, po pokonaniu Memphis 26:16 w trzeciej. Jednak w czwartej rundzie sytuacja nie uległa zmianie.

Siedemnasta — i ostatnia — zmiana prowadzenia nastąpiła na 1:35 przed końcem, kiedy Leonard zamienił stratę Memphis na wsad. Mann odzyskał spudłowanie 24 sekundy później i dał Clippers prowadzenie 96-93. Trafienie za trzy punkty Jamesa Hardena na 46,2 sekundy przed końcem, jego jedyny kosz tego wieczoru, sprawiło, że mecz był poza zasięgiem Memphis.

„Tak robią wielcy gracze” – powiedział trener Clippers Tyronn Lue o koszu Hardena. „W pewnym momencie udało mi się zdobyć wielką trójkę. To było dla nas ogromne”.

Pomimo końcowego nacisku Clippers, Memphis wywarło presję na Los Angeles, które pozostało na trzecim miejscu Konferencji Zachodniej. Niektóre straty Grizzlies i kilka ofensywnych zbiórek w Los Angeles, jak np. kontynuacja Manna, pomniejszają szanse Memphis.

READ  Golden Knights pokonali Pantery w pierwszym meczu finału Pucharu Stanleya

„Szczerze mówiąc, myślę, że powinniśmy byli wygrać” – powiedział rezerwowy Memphis Lamar Stevens, który zakończył mecz z ośmioma punktami, ośmioma zbiórkami i blokiem. „Nie podoba mi się kwestia zwycięstwa moralnego. Myślę, że powinniśmy byli wygrać. Myślę, że w pewnym sensie daliśmy sobie z tym spokój”.

Mecz, w którym doszło do 11 remisów, był pierwszym po przerwie na All-Star dla Grizzlies. Kiedy Clippers wrócili do gry w czwartkowy wieczór, przegrywali 129:107 z Oklahoma City.

Clippers popełnili 14 strat w przegranej z Oklahoma City, a liczba ta zaniepokoiła Lue. Następnie dodali 21 goli przeciwko Memphis, w tym pięć goli George'a i sześć Leonarda. Dla porównania było to 20 asyst. Trener Clippers powiedział, że część problemu wynika z fizycznej gry Grizzlies i presji, jaką Memphis wywiera na Los Angeles. To wytrąciło Clippers z ofensywnego rytmu.

„Musimy wytrzymać tę presję” – powiedział Lu. Trudno jest wygrać taki mecz, mając więcej strat niż asyst.

Napastnik Clippers, P.J. Tucker, który na początku tego miesiąca został ukarany grzywną w wysokości 75 000 dolarów przez ligę za publiczne żądanie wymiany, rozegrał swój pierwszy mecz od 27 listopada, kiedy wszedł w pierwszą kwartę. Skończył z trzema zbiórkami i bez punktów w 14 minut.

Dobra gra w pierwszej połowie sprawiła, że ​​Grizzlies na przerwę wyszli na prowadzenie 59-53, dzięki zwycięstwu Memphis 12-2 pod koniec drugiej kwarty. Clippers mieli w pierwszej połowie dziesiątki strat – Leonard po cztery, a George i Russell Westbrookowie po po trzy.

Dla Memphis zwycięstwo zakończyło passę dwóch zwycięstw z rzędu, ale było kontynuacją porażki Grizzlies, która sprawiła, że ​​niektóre z najlepszych drużyn w lidze przeżywały ciężkie chwile. Jeszcze przed zwycięstwem w Steaku Memphis grało z bliskimi zespołami.

„Mówiąc wielkimi słowami Konfucjusza, musisz dostrzec piękno we wszystkim” – powiedział weteran strażnika w Memphis, Derrick Rose. – I właśnie to teraz robimy.