12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Japonia: rakieta wystrzelona z terytorium Korei Północnej

Japońska straż przybrzeżna powiedziała, że ​​Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny ze swojej granicy. Zalecono, aby statki nie zbliżały się do podejrzanych obiektów, które wpadły do ​​morza.

Rząd japoński potwierdził, że rakieta została wystrzelona przez siły zbrojne KRLD, ale incydent nie wpłynął w żaden sposób na bezpieczeństwo Japonii, ponieważ rakieta była zbyt daleko od jej brzegów.

„Wystrzelona rakieta nie przekroczyła zewnętrznej granicy wód regionalnych ani wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii” – podkreślono w komunikacie prasowym wydanym w Tokio. Według japońskiego Ministerstwa Obrony wystrzelonym obiektem może być pocisk balistyczny.

Naczelni dowódcy Sił Zbrojnych Kolegium Korei Południowej ogłosili również wystrzelenie „niezidentyfikowanego pocisku rakietowego” u wschodniego wybrzeża Korei Północnej.

To kolejny test balistyczny przeprowadzony w ostatnich dniach przez reżim Phenianu.

W weekend Korea Północna wystrzeliła dwa pociski krótkiego zasięgu. Test rakietowy miał miejsce wkrótce po tym, jak urzędnicy KRLD ogłosili, że nie będą prowadzić rozmów z urzędnikami USA do czasu zniesienia sankcji, jak nalegały światowe media. Administracja prezydenta Joe Bidena wysłała wcześniej sygnały, że chce się z nią skontaktować, ale Pjongjang zignorował te wysiłki.

Rozmowy nuklearne między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną utknęły w martwym punkcie od czasu niepowodzenia szczytu w lutym 2019 r., W którym uczestniczyli ówczesny prezydent USA Donald Trump i przywódca KRLD Kim Dzong Un.

Po objęciu urzędu Joe Biden zlecił szczegółowe badanie polityki USA wobec reżimu Korei Północnej, aby zidentyfikować wszystkie możliwe opcje w obliczu rosnącego zagrożenia Korei Północnej.

Teraz ustaw swój pit online lub pobierz darmowy program

READ  Czy na Ukrainie były zbrodnie wojenne? Trybunał w Hadze: Istnieją powody, by się temu spierać