Japończyk Kobayashi został mistrzem świata w skokach narciarskich w Polsce

Warszawa, 15 stycznia (IANS): Japończyk Ryoyu Kobayashi zdobył 269,4 punktu w dwóch skokach i zwyciężył w konkursie indywidualnym Pucharu Świata FIS w Wiśle.

Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach wietrznych. W swojej pierwszej próbie Kobayashi poszybował na odległość 131 metrów i zajął piąte miejsce. Austriak Stefan Kroft jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z odległością 132 m. Wyprzedził go Słoweniec Anse Lanicek o 0,2 punktu i Niemiec Andreas Wellinger o 2,7 punktu, jak podała Xinhua.

W rundzie finałowej Kobayashi świetnie spisał się, pokonując odległość 139,5 metra i upamiętniając swoje 31. zwycięstwo w Pucharze Świata. Kraft w swojej ostatniej serii zajął drugie miejsce, skacząc na odległość 129,5 m, a Wellinger stanął na podium jako trzeci.

Adam Malis, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, tak skomentował wyniki imprezy: „Spodziewamy się bardzo dobrych występów. Skoki indywidualne są dobre, ale w drużynie brakuje nam konsekwencji”.

Niespełniając oczekiwań gospodarzy, najlepszym wynikiem dla Polski było 14. miejsce Piotra Cyli.

W środę skoczkowie narciarscy wracają do Szczyrku na zawody indywidualne. Następnie trasa uda się do Jakobane, gdzie finały polskiej trasy zaplanowano na 19–21 stycznia.

READ  bne IntelliNews - ING: W Polsce narasta presja inflacyjna