Innowacyjny helikopter NASA emituje szczątki statku kosmicznego z Marsa

Creative Helicopter NASA powrócił na Ziemię dziwaczne, ale niesamowite zdjęcia wraku łazika NASA, który pomógł przetransportować go na Czerwoną Planetę w zeszłym roku.

Jak wspomniałem aktualności CBS, Brilliant, który był pierwszym helikopterem, który poleciał na inną planetę, wykonał te 10 kolorowych zdjęć lotniczych wraku Perseverance i NASA wierzy Zdjęcia mają „potencjał, aby zapewnić bezpieczniejsze lądowanie przyszłych statków kosmicznych”.

Pomysłowe zdjęcia NASA wraku wytrwałości

Zdjęcia pokazują nieustępliwą kulę wsteczną i spadochron naddźwiękowy, który pomógł łazikowi bezpiecznie przejść przez atmosferę Marsa. Chociaż lądowanie było bardzo udane, te części otrzymały pewne spodziewane uszkodzenia podczas lądowania.

„Perseverance było najlepiej udokumentowanym lądowaniem na Marsie w historii, z kamerami pokazującymi wszystko, od nadmuchania spadochronu po lądowanie”, powiedział Ian Clark, były inżynier Perseverance Systems w JPL i były inżynier Perseverance Systems, obecnie odpowiedzialny za fazę wznoszenia. do modelu Marsa. Ale zdjęcia kreatywności oferują inny pogląd. Jeśli ulepszą nasze systemy tak, jak nam się wydaje, lub zapewnią pojedynczy zestaw danych inżynieryjnych, których możemy użyć do zaplanowania powrotu próbki Marsa, byłoby to niesamowite. A jeśli nie, zdjęcia nadal będą niesamowite i inspirujące”.

Sam parasol zawiera tajną wiadomość, która została odszyfrowana w zeszłym roku, w której odkryto, że zawiera tajną wiadomość „Odważ się robić potężne rzeczy”, motto używane przez zespół Wytrwałości.

Perseverance został wystrzelony 30 lipca 2020 r. i pomyślnie wylądował na Marsie 18 lutego 2021 r. Jego misją jest poszukiwanie oznak warunków życia, a także śladów przeszłego życia drobnoustrojów.

Źródło obrazu Bloggera: NASA/JPL-Caltech

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić potencjalną historię? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Adam Pankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze Umieść tweeta i dalej Skurcz.

READ  Super technologia odkrywa pochodzenie promieni kosmicznych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top