IIHF – Kanada wywiera presję na Słowenię

Kanada miała powolny start, w wyniku którego drużyna prowadziła 1:0 po przerwie, strzelając trzy gole w drugiej i pokonując Słowenię 5:2 w pierwszym meczu w Rydze dzisiejszego popołudnia.

Zwycięstwo prowadzi Kanadę do 2-0, podczas gdy Słowenia spada do 0-2.

Kanadyjski obrońca Mackenzie Wegar strzelił gola i zaliczył dwie asysty i obecnie prowadzi w turnieju, zdobywając sześć punktów w dwóch meczach.

Kanada pokonała Słowenię 51-24, a każdy kanadyjski gracz miał co najmniej jednego gracza. Słoweński bramkarz Luka Graknar był genialny w porażce, podczas gdy 21-letni Devon Levy, który był pierwszym bramkarzem Kanady na Mistrzostwach Świata Juniorów 2021, był mniej zajęty z drugiej strony.

„Myślałem, zwłaszcza w pierwszej tercji, że byliśmy naprawdę mocni w naszej strefie D i trzymaliśmy ich z dala, ale w drugiej straciliśmy trochę rozpędu z powodu rzutów karnych i przeciwko takiemu zespołowi ze światowym- klasowi gracze, trudno go ponownie znaleźć” – powiedział gracnar. „Wróciliśmy silni w trzeciej i graliśmy równy okres, ale załamaliśmy się na dwie minuty i strzelili dwa gole. Kiedy jesteśmy w naszej grze, możemy grać z każdym, ale przeciwko drużynie takiej jak Kanada musisz być w swoim grać przez 60 minut. Jeśli ich zawiedziesz, ukarzą cię.

„Myślę, że mieliśmy dzisiaj trochę powolny początek, ale pod koniec meczu byliśmy znacznie lepsi” – powiedział Adam Fantelli z Kanady. „Staramy się poprawić każdy mecz”.

Słoweńcy strzelili jedynego gola w pierwszej połowie i strzelili na początku przewagi. Milan Lucic popełnił mały błąd przy 3:40, a zaledwie dziesięć sekund później Słowenia uzyskała przewagę. Gra rozpoczęła się, gdy strzał Mihy Verlicia trafił w plątaninę graczy z przodu, az chaosu Jan Drozg znalazł krążek i przepchnął go za linię.

Kanada dominowała przez resztę okresu, ale Słoweńcy wykonali świetną robotę, powstrzymując Kanadę, utrzymując ich głównie z dala i rozpadając się wokół doświadczonego bramkarza Gracnara.

READ  Jamal Murray prowadzi skład FIBA ​​​​Team Canada obok Shay Gilgos-Alexander, Dillon Brooks, RJ Barrett

Kanada jednak wyszła strzelając w drugiej. Chociaż nie udało im się wykorzystać wczesnej gry w przewadze, pierwszą partię rozegrali zaledwie kilka sekund później dzięki szybkiej grze Jacka McBaina wewnątrz słoweńskiej niebieskiej linii. Podjął próbę oczyszczenia powietrza i opanował krążek, Michael Carconi uderzył strzałem, który odbił się od rękawicy Gracnara i na 1:13.

Sześć minut później Kanada po raz pierwszy objęła prowadzenie. Gracnar świetnie obronił oryginalny strzał Fantilli, ale piłka odbiła się od linii i strzał Pierre-Oliviera Josepha poszedł niecelnie. Canadiens dołożyli trzecią bramkę w późnej fazie gry, kiedy Lucic kopnął niebiesko-lodowe odbicie po strzale Cody’ego Glassa.

Kanada dobrze rozegrała mecz, ale trzecia bramka zdobyła trzy gole w 71 sekund. Zaczęło się od odejścia Weegara z punktu i cofnięcia strzału w ruchu ulicznym o 13:59. Zaledwie 51 sekund później McBain złapał drugiego, zbierając luźny dysk z przodu po nieudanej próbie zacięcia przez Carcone.

A 20 sekund później Słowenia wyrównała na 5:2 po błędzie Justina Barrona. Wracając na wezwania na łyżwach, wykonał skok krążka na kiju, a Drews był tam, by złapać go obok niczego niepodejrzewającego Leviego.