Historyk Jan-Lennard Struve wyrusza na spotkanie z Carlosem Alcarazem

Jan-Lennard Struve napisał historię w Madrid Masters! Niemiec przegrał w eliminacjach z Aslanem Karatsevem i wszedł do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany. Wykorzystując drugą szansę obiema rękami, Struff odniósł sześć zwycięstw w Caja Magica i awansował do starcia o tytuł, drugiego w ATP Tour.

Jan Lenard i Aslan Karatsev spotkali się po raz drugi w ciągu dziesięciu dni w półfinale, a Niemiec pokonał 4: 6, 6: 3, 6: 4 w 2 godziny i 18 minut, aby zająć miejsce w swoim pierwszym Masters Turniej. 1000 finał o 33. Tęgi Struff grał dobrze na szybkiej glinie Madrytu, strzelając do wielu zwycięzców serwisów i wykonując niezawodne podania z obu skrzydeł, zdobywając najlepszy wynik w swojej karierze.

Jan Lenard napotka największą przeszkodę na swojej drodze do swojego pierwszego tytułu Masters 1000, ponieważ obrońca tytułu Carlos Alcaraz czeka na niedzielny finał. Niemiec wyprzedził 38 serwisantów, o 15 więcej niż Rosjanin.

Mieli podobną liczbę wygranych i niewymuszonych błędów, a Jean-Lennard miał tylko dwa punkty więcej niż jego rywal.

Jan-Lennard Struff jest pierwszym szczęśliwym przegranym w finale Masters 1000.

Karatsev miał ogromną przewagę w bardziej zaawansowanych rajdach.

Struve odrobił jednak deficyt w najkrótszym zakresie nawet czterech uderzeń, głównie dzięki 38 nieodebranym zagrywkom. Jan Lenard obronił pięć ze swoich siedmiu punktów przełamania i ukradł serwis Aslanowi trzy razy z dziewięciu okazji, by wyjść na prowadzenie.

Obaj gracze spisali się dobrze w pierwszych trzech meczach spotkania, zanim do gry włączyli się powracający. Karatsev zdobył forhend w czwartej grze, tracąc serwis i cofnął go kilka minut później po woleju Strove’a.

Po własnym pchnięciu Rosjanin uderzył forhendem w linię zwycięzcy w siódmym miejscu, aby zrobić drugą przerwę z rzędu i objąć prowadzenie 4-3. Niemiec obronił konkretny punkt po swoim serwisie w dziewiątym gemie, zanim Rosjanin zakończył mecz otwarcia utrzymując 15 punktów następnym razem, 6:4.

READ  Phillips wygrywa home run, gdy Reyes pokonuje Orioles

Jan Lenard ledwo stracił punkt za pierwszym strzałem w drugim secie i utrzymywał presję po drugiej stronie. Złapał przerwę w drugiej grze, aby uzyskać wczesną przewagę i zdobył zwycięzcę serwu w następnym meczu 3-0.

Niemiec prowadził seta przy 5:3 i utrzymał go przy 15, aby doprowadzić go do domu i po 80 minutach poprowadzić do przerwy. Karatsev miał szansę objąć wczesne prowadzenie w ostatnim secie, zdobywając dwa break pointy w drugiej grze i roztrwonił je po wygranej Struffa.

Zdecydowaną przewagę wypracował Jan Lennard przełamaniem w piątym meczu i pokonał kontuzjowanego lewego uda rywala. Rosjanin miał cztery punkty meczowe po swoim serwisie w dziewiątym meczu i uniemożliwił im pokazanie ducha walki i przedłużenie gry.

Struff pozostawił te szanse za sobą i wystrzelił zwycięzcę 5-4, aby przypieczętować miejsce w walce o tytuł.