Gol Pastrnaka w tie-breaku sprawia, że ​​Bruins pomija wyczerpane samoloty

BOSTON – David Pasternak strzelił gola potężnie na początku trzeciej połowy, dając debiutantowi Boston Bruins zwycięstwo 3-2 nad zmęczonym podróżami Winnipeg Jets w sobotę.

Charlie Coyle i Oscar Steen również strzelili gola dla Bostonu, 10-2 od Nowego Roku. Tuukka Rask uratował 21 zapisów dla Bostonu w swoim trzecim starcie po ponownym podpisaniu kontraktu w tym miesiącu po pozasezonowej operacji stawu biodrowego.

Andrew Copp i Jansen Harkins byli celami dla Jets, którzy rozegrali siódmy z ośmiu meczów na drodze do otwarcia w 2022 r. z powodu opóźnień związanych z COVID-19. Connor Hellebuyck zatrzymał samolot 29 rund.

Najlepszy strzelec Bostonu, Brad Marchand, niespodziewanie powrócił do składu w sobotę po opuszczeniu czwartkowego meczu z widoczną kontuzją prawego ramienia, kiedy został uderzony od tyłu na deskach przez Garnet Hathaway z Waszyngtonu, wybór, który trener Bostonu Bruce Cassidy uznał za „tani”. … ’ Bawić się. Cassidy powiedział w piątek, że Marchand opuści co najmniej jeden mecz. Skrzydłowy otrzymał owację na stojąco, gdy został zapowiedziany w początkowym składzie.

W trzeciej połowie, przy nieobecności Adama Lowry’ego, po jednorazowym podaniu Pasternaka, z lewego okręgu trafił do siatki Mat Gerzelec, który strzelił swojego dziesiątego gola w ostatnich 10 meczach.

Jets mieli przewagę 6 na 4 w ostatnim meczu 1:27, gdy ich bramkarz wyciągnął, a Thomas Nozick z Bostonu przyziemił ze względu na wysoki punkt zaczepienia.

W pierwszej tercji zapaśnik Harkinsa z lewego koła wskoczył do siatki, co dało wynik 1:0 przy 2:46. Zebrał sześćdziesiąt luźnych krążków z przodu i związał je około 8 minut przed końcem pierwszego meczu, ale lodowate dośrodkowanie Marka Shefleya trafiło w wrotkę Cobbsa, a następnie wbiło się w siatkę z rolki obrońcy Bruins Urho Vakkanenena na zaledwie 26 sekund przed końcem. najpierw.

Coyle odrzucił strzał Dereka Forporta, wiążąc go z zaledwie 2:31 na sekundę.

READ  Jack Campbell, Maple Leafs zdają egzamin Keefe śpiewająco

Może innego dnia

Skrzydłowy Stephen Fogarty był bliski debiutu w Bruins, zanim Marchand poczuł się dobrze w tym graniu. 28-letni Fogarty rozegrał w swojej karierze 27 meczów w National Hockey League, strzelając jednego gola w swoim czasie w Rangers and Sabres. Został powołany z klubu AHL w Providence na Rhode Island, gdzie w tym sezonie strzelił osiem goli w 26 meczach.

Przedmeczowa transmisja telewizyjna zespołu podkreśliła nawet nadchodzący debiut Fogarty’ego w okresie rozgrzewki.

Uwagi: Grzelcyk odszedł po tym, jak Dubois zameldował się na tablicy w pierwszej tercji, ale wrócił na początku drugiej. Grzelcyk wszedł na lód z bólu, gdy gra trwała dalej i poślizgnął się, gdy zjechał z ławki. ? Obrońca Bruins Mike Reilly pozostaje na protokole COVID-19. ? To był szósty dom Bostonu z siedmiu meczów. ? Gates aktywował napastnika Blake’a Wheelera z rezerwy od dawna kontuzjowanego przed meczem i umieścił napastnika Nikołaja Eilersa w rezerwie długoterminowej? Winnipeg pokonał Boston 11-4 w pierwszej połowie, ale Boston strzelił pierwsze dziewięć bramek w drugiej.