Gaudreau zdobywa zwycięzcę OT, posty Markstroma zamykają się, gdy Flames pokonuje Canucks

Calgary – gol Johnny’ego Goudreau po 29 sekundach dogrywki w sobotę wieczorem dał Calgary Flames zwycięstwo 1:0 nad Vancouver Canucks.

15 przestojów Jacoba Markstroma zapewniło mu siódme zamknięcie sezonu. Poprawiono do 10-16-5.

Mecz był bezbramkowy pod koniec składu, pomimo strzeleckiej przewagi Calgary 31-15. Flames zdobyli decydującego gola, gdy Gaudreau zdołał skontrować podanie Eliasa Lindholma, az 25 stóp szybkim strzałem wybił dolny róg Thatcher Demko.

Calgary (21-13-6) wygrał potrójną koronę z rzędu u siebie, pokonując rywala 13-2. Zespół zamknie część przerwy przed All-Stars swojego harmonogramu meczami szosowymi, które rozpoczną się we wtorek w Dallas. Grają w Arizonie w środę.

W Vancouver (19-19-6) przypieczętowała passę trzech zwycięstw na drodze. The Canucks prowadzili 3-1-3 w ostatnich siedmiu meczach.

Było to pierwsze zwycięstwo Flames 1:0 w dogrywce, odkąd Blair Jones strzelił zwycięskiego gola w zwycięstwie nad Anaheim 12 stycznia 2012 roku.

Najlepszy przystanek Markstroma nastąpił w pierwszej minucie trzeciej gry, kiedy Bo Horvat znalazł wolne miejsce pod prawym skrzydłem, ale Markstrom stanął na drodze.

To był pierwszy mecz Horvata po braku pięciu dopasowań w protokole COVID. Kapitan Canucks skupił się na passie z Eliasem Petersonem i Conorem Garlandem.

Demko właśnie wyszedł z protokołu COVID i pojawił się po raz pierwszy od 18 stycznia, omijając cztery mecze. Dokonał 31 rzutów obronnych. Jego rekord spadł do 17-14-2.

Bez bramek w 40 minutach Calgary miał najlepsze szanse w pierwszych dwóch tercjach.

O 14:22 Gaudreau otrzymał rzut karny po tym, jak Luke Schenn powiesił go od tyłu podczas rozpadu.

Gaudreau doznał przerwy z 22 punktami (siedem goli, 15 asyst) w 12 meczach, odkąd Flames powrócił z 18-dniowej przerwy w tabeli z powodu wybuchu COVID w drużynie.

Jednak w rzucie karnym Demko dostał dźwignię przy strzale w górę, odbijając piłkę nad siatką. Gaudreau strzelił jednego gola w trzech profesjonalnych rzutach karnych.

READ  Auston Matthews z Leafs został 13. zawodnikiem w historii NHL, który strzelił 65 goli w jednym sezonie

The Flames mieli wspaniałą okazję na początku meczu, by ruszyć do przodu. Trzynaście minut po rozpoczęciu pierwszej połowy obrońca Vancouver Tyler Myers otrzymał rzut karny po tym, jak mocno uderzył się w głowę po mocnym uderzeniu w ostatnie deski na Trevor Lewis, który potrząsnął weteranem Flamesem.

Ale w obliczu najgorszego rzutu karnego w lidze, Calgary stłoczył tylko dwa rzuty i nie był w stanie stworzyć żadnych poważnych szans, pozwalając Canucks na strzelenie jedynego rzutu w tym okresie – bekhendu Tylera Motta.

Ukończył płomień 0 za 4 w grze o władzę. Vancouver było zero do 3. The Canucks mieli dwie gry o władzę w drugiej połowie trzeciego inningu, ale nie udało im się oddać strzału w żadnym z nich.

Uwagi: Obrońca Vancouver Tucker Pullman (górna część ciała) jeszcze nie grał po kontuzji w ostatnim meczu. Jego miejsce zajął Noah Goulsen… To było pierwsze z czterech spotkań między dwoma klubami, ponieważ w zeszłym sezonie zmierzyły się ze sobą 10 razy.