Fleury zajmuje drugie miejsce na liście zwycięstw NHL, Wild Top Blue Jackets w dogrywce

Fleury i Roy mają na koncie po 551 zwycięstw. Martin Brodeur wygrał 691 meczów dla New Jersey Devils i St. Louis Blues w latach 1991–2015.

Marco Rossi strzelił gola dla Minnesoty po 3:04 dogrywce (17-17-4), kończąc tym samym passę czterech porażek z rzędu. Wygrał go jednorazowym uderzeniem w prawe koło z transmisji Matta Boldy'ego.

Marcus Johansson zremisował dla Wild na 3:3 w trzeciej tercji, 18:28, po backhanderze nad podkładkami Daniila Tarasowa. Cole Seelinger wyprowadził Blue Jackets na prowadzenie 3-2 o 14:15 po grze w przewadze, zdobywając trzeciego gola w meczu po strzale Adama Boqvista.

Boldy strzelił dwa gole w grze w przewadze i miał asystę, a Brock Faber miał trzy asysty dla Wild.

Boqvist, który wrócił na boisko po opuszczeniu 13 meczów z powodu nadwyrężenia barku, zaliczył dwie asysty, a Tarasow zablokował 33 strzały dla Blue Jackets (13-19-9).

Selinger dał Columbusowi prowadzenie 1:0 w pierwszej kwarcie po 8:09 po podaniu Jake’a Penna z bekhendu.

Poldi wyrównał 1:1 o 14:48, pięć sekund po objęciu prowadzenia przez mężczyznę. Joel Eriksson Ek pokonał Fabera, który podał do Boldy'ego po jednorazowym strzale znad prawego koła.

Selinger podwyższył Blue Jackets na 2:1 i 17 sekund po drugiej kwarcie.

Boldy zremisował 2:2 o 10:15, a zwycięzca z bekhendu trafił w pole karne. 12 z 13 jego bramek padło w ostatnich 19 meczach.

READ  Travis Yost: Jak długo powinna zająć odbudowa NHL?