Evgeni Malkin prowadzi Penguins obok Flyers w niestabilnej rywalizacji

FILADELFIA (AP) Evgeni Malkin strzelił gola i asystował i poprowadził Pittsburgh Penguins do zwycięstwa 4:1 nad Philadelphia Flyers w zaciętym poniedziałkowym meczu.

Rickard Rakell, Erik Karlsson i Chad Rohwedel również zdobyli gole dla Pittsburgha, a Alex Nedeljkovic obronił 36 razy.

„Myślałem, że w miarę upływu nocy graliśmy coraz lepiej” – powiedział Nedeljkovic.

Owen Tippett strzelił gola dla Flyers, którzy przegrali siedem z dziewięciu.

„Byli lepszą drużyną” – powiedział trener Filadelfii John Tortorella. „Nie byliśmy wystarczająco dobrzy z obu stron”.

Mecz charakteryzował się napięciem między obiema drużynami na terenie stanu, po czym po grze doszło do kilku kopnięć wokół siatki i w rogi. Zespoły wykonały łącznie 11 rzutów karnych trwających łącznie 24 minuty.

Kris Letang z Pittsburgha zalał się krwią w trzeciej kwarcie o 5:43 po tym, jak rzucił na lód Garnet Hathaway z Filadelfii, po czym otrzymał kijem w twarz od Nicolasa Deslauriersa. Dwadzieścia sześć sekund później Scott Laughton i Malkin bili się przy tablicach.

W sobotę drużyna Flyers uhonorowała swojego zmarłego założyciela i właściciela Eda Snidera, a Snider z pewnością pochwaliłby fizyczną grę drużyny Flyers, której bezwzględny, waleczny styl zapewnił im przydomek „Prześladowców z Broad Street”, kiedy zdobyli dwa kolejne Puchary Stanleya. Podczas kadencji Snydera w latach 1974 i 75.

Filadelfia mogła okazywać swoją frustrację po tym, jak Malkin wykorzystał stratę obrońcy Igora Zamuli i strzelił swojego 15. gola w sezonie 4:29 w trzeciej kwarcie, zapewniając Pittsburghowi wygodne prowadzenie 4-1.

„Ostatnio gramy dobrze, dzięki czemu było łatwo i przyjemnie” – powiedział Nedeljkovic. „Właśnie tak chcesz się bawić”.

Penguins będą mieli szansę na wyrównanie w serii czterech meczów w sezonie, gdy 25 lutego zmierzą się z Filadelfią w ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami.

Rakell otworzył wynik zaledwie 45 sekund po meczu, strzelając w przewadze po rzucie karnym na Seana Couturiera z początku. Strzał Karlssona z dużej odległości w poprzek ekranu około siedem minut później pokonał bramkarza Cartera Harta, który obronił 36 razy.

READ  Po flashowaniu Guerrero Jr. Blue Jays szybko rozprawia się z nowym typem łapacza

Tippett wprowadził Flyers na szachownicy na 5:05 przed końcem pierwszej tercji, zdobywając rzadką bramkę dla Filadelfii. Flyers zajęli ostatnie miejsce w lidze, wykorzystując zaledwie 10,2% (13 ze 128) swoich szans w tym sezonie. Jednak Tippett zakończył mecz strzałem nadgarstkiem z prawego koła po pięknym podaniu Zamuli.

„Mamy trudności ze zdobywaniem punktów” – powiedziała Tortorella. „Nie mamy wystarczającej liczby ludzi do ataku”.

W pierwszym okresie ogłoszono niespodziewaną transakcję. The Flyers pozyskali obrońcę Jamiego Drysdale'a i wybór w drugiej rundzie draftu w 2025 roku z Anaheim za wysoko punktowanego lewego skrzydłowego z college'u Cuttera Gauthiera.

Następny

Penguins: w czwartek gospodarzem będzie Vancouver.

Flyers: W środę gospodarzem będzie Montreal, który zakończy cztery mecze u siebie.