Embiid zdobywa 33 gole, gdy 76ers prowadzi 3-2 po ogromnym zwycięstwie w meczu 5 nad Celtics – Sportsnet.ca

BOSTON (AP) – Po tym, jak tłum TD Garden został uciszony, a Celtics postawili obrońców mistrzów Konferencji Wschodniej na skraju wyjścia z drugiej rundy, 76ers ledwo się uśmiechnęli, gdy schodzili z boiska.

„To jeszcze nie koniec. Powinniśmy zdobyć jeszcze jednego,” powiedział Joel Embiid. „Wszyscy. Pojawiliśmy się”.

Wkrótce otrzymają taką możliwość.

Embiid zdobył 33 punkty, a Filadelfia z łatwością awansowała 3-2 we wschodnim półfinale, pokonując Boston 115-103 we wtorkowy wieczór.

76ers prowadzą aż 21 punktami w czwartej kwarcie, gdy fani gospodarzy wygwizdują Celtics, i mogą zamknąć serię i awansować do finałów konferencji, kiedy będą gospodarzami Game 6 w czwartkowy wieczór. Filadelfia nie dotarła do tego etapu play-offów od 2001 roku.

„Łatwiej powiedzieć niż zrobić to, co zrobiliśmy dziś wieczorem. Ale musimy to zrobić ponownie” – powiedział Embiid.

Dla MVP był to trzeci z rzędu 30-punktowy mecz w serii, który użył swojej pełnej broni ofensywnej, aby rozerwać obronę Celtics. Miał też siedem zbiórek, cztery bloki i trzy trójki.

Therese Maxi dołożyła 30 punktów i sześć trójek. James Harden zdobył 17 punktów, 10 asyst i 8 zbiórek.

Trener Doc Rivers porównał grę Hardena do łapacza w baseballu, który wzywa do idealnej gry, ustawiając swoich kolegów z drużyny w idealnej pozycji i zdobywając duże kubełki w kluczowych momentach.

Rivers powiedział, że pomogło to jego zespołowi wytrzymać wszystkie próby Bostonu, aby wrócić do gry.

„Oni oddychali przez to, a nasi ludzie to robili” – powiedział Rivers.

Jason Tatum prowadził Boston z 36 punktami, ale był tylko 11 z 27 z pola. Jaylen Brown zakończył z 24 punktami. Celtics trafił 12 z 38 z linii za 3 punkty.

„Myślę, że po prostu tego dzisiaj nie mieliśmy” – powiedział Tatum.

READ  Seahawks 2023 NFL Draft Takeaway: Ostateczne początki handlu Russella Wilsona wyglądają obiecująco

Jeśli jest jakieś pocieszenie dla Bostonu, to fakt, że Celtics przetrwali dokładnie ten scenariusz w zeszłym roku w tej rundzie, pokonując deficyt 3-2 i pokonując Milwaukee Bucks.

„Jeśli nie chcesz się ubrudzić, jeśli nie chcesz mocno krwawić, jeśli nie chcesz czegoś złamać… nie powinieneś być na tym korcie” – powiedział Marcus Smart, strażnik Celtics. „Bo tak właśnie jest. Na tym polegają play-offy.”

W poprzednich dwóch przypadkach 76ers w drugiej rundzie remisowali 2:2 i przegrali w piątym meczu – 36-punktowa porażka z Toronto w 2019 roku i 35-punktowa strata z Miami w zeszłym sezonie.

Nie tym razem.

W trzeciej kwarcie 76ers prowadzili aż 19 punktami, aw czwartej prowadzili 88:72.

Szybki bieg Celtics obniżył prowadzenie do 11, ale Philadelphia odpowiedziała 10-2, aby podnieść go z powrotem do 102-83.

Wynik wynosił 105-89, kiedy Brown zrobił sobie szybką przerwę i próbował upaść na lay-up. Ale Embiid, który pozostał w pościgu, był tam, aby go pokonać.

Filadelfia od początku starała się podać piłkę do słupka Embiida. Był w stanie powalić skoczków z klasy średniej, pomagając otworzyć boisko dla swoich kolegów z drużyny, gdy wielcy bostońscy ludzie zostali wyciągnięci z farby.

Tymczasem Celtics przez cały czas starali się znaleźć swój strzał.

76ers cieszyli się wczesną przewagą zbiórek i odnieśli sukces, gdy Embiid prowadził kombinacje złap i przeturlaj się Ala Horforda. Doprowadziło to do zdobycia gola przez Embiida i przyczyniło się do zdobycia przez Filadelfię 15-punktowej przewagi do przerwy.

Tatum spudłował swoje pierwsze sześć prób, zanim wpadł na biegacza na 5:48 przed końcem drugiej kwarty. Zakończył pierwszą połowę z 15 punktami, ale miał tylko 3 z 11 z gry (1 z 6 z zakresu za 3 punkty).

Boston ostatecznie wyszedł na prowadzenie 10-0, aby zmniejszyć deficyt, ale Filadelfia ustabilizowała się, przechodząc do przerwy z przewagą 58-49.

READ  Burmistrz Scottsdale krytykuje plany stadionu Arizona Coyotes Arena w Phoenix – Sportsnet.ca

Mentalność Sixers polegająca na powrocie do domu z szansą na zamknięcie serii jest jasna, powiedział Harden.

„Nie myśl o tym za dużo” – powiedział – „po prostu idź tam i zagraj w naszą charakterystyczną koszykówkę”.

Napiwki

76ers: Embiid zdobył 21 punktów w pierwszej połowie, trafiając 9 za 9 z linii rzutów wolnych.

Celtics: Ich 103 punkty to najmniej w tym sezonie. … Boston strzelił 5 z 19 zza łuku w pierwszych 24 minutach.

Okazały

Trzy kolejne mecze za 30 punktów Embiida to najdłuższa passa posezonowa w jego karierze. Jedynymi innymi graczami w historii franczyzy z dłuższymi passami są Allen Iverson (pięć w 2001) i Wilt Chamberlain (czterech w 1965).