Dwoje dzieci na 6 zginęło w łącznym wypadku na autostradzie w Montanie, 8 zostało rannych Nowości

Dwoje dzieci na 6 zginęło w łącznym wypadku na autostradzie w Montanie, 8 zostało rannych Nowości

Dwoje dzieci jest wśród sześciorga osób, które zginęły w wiecu w Montanie po burzy piaskowej, która w piątek wieczorem spowodowała zaciemnienie na autostradzie międzystanowej 90, głównej autostradzie zarówno w Montanie, jak iw zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Montana Highway Patrol sierż. Jay Nelson powiedział, że śledczy nie znaleźli jeszcze żadnych innych czynników, które przyczyniły się do nagromadzenia, które również doprowadziło do skierowania ośmiu kolejnych pacjentów do szpitali.

„Wszystko wskazuje na odosobnione ekstremalne zdarzenie pogodowe” – powiedział Nelson o dochodzeniu, opisując incydent jako jeden z najgorszych, jakie widział w państwie od 24 lat. „Co ludzie mogli zrobić? To była naprawdę tylko panika”.

Zebranie odbywało się na zachód od Hardin, gdzie wezwano na pomoc dodatkowe karetki z Billings. Tożsamości zmarłych i okoliczności ocalałych nie zostały jeszcze ujawnione.

Władze poinformowały, że wypadek został zgłoszony około 16:30, a 21 pojazdów, w tym sześć komercyjnych pół-ciężarówek, straciło kontrolę w burzy piaskowej napędzanej porywami 60 mil na godzinę (97 km/h).

Nelson powiedział, że nie było wyraźnego przebiegu widoczności podczas szczytu letniego ruchu dla osób dojeżdżających do domu z pracy lub podróżujących w celach rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Pełne otwarcie drogi zajęło ponad sześć godzin.

„Mieliśmy dużo gruzu i kompletny bałagan” – powiedział Nelson.

Gubernator Greg Gianforte powiedział na Twitterze: „Jestem głęboko zasmucony wiadomościami o dużej liczbie ofiar zniszczonych w pobliżu Hardin. Proszę, dołącz do mnie w modlitwie, aby wychować ofiary i ich bliskich. Jesteśmy wdzięczni pierwszym ratownikom za ich służbę. „

READ  Odwołanie autobusu szkolnego GTA na 15 grudnia 2022 r

Prokurator generalny Montana Austin Knudsen powiedział w oświadczeniu, że patrol autostradowy Montana, który nadzoruje, prowadzi dochodzenie w tej sprawie. „Będziemy publikować więcej informacji, gdy będą one dostępne i odpowiednie z szacunku dla utraconych istnień i ich bliskich.

Film z The Billings Gazette pokazywał setki przyczep, przyczep i samochodów cofających się kilometrami wzdłuż dwóch wschodnich pasów autostrady.

Jak mówi Nick Wirts, meteorolog z National Weather Service w Billings, przed nagromadzeniem się burzy, burze pojawiły się w środkowej południowej Montanie między 13 a 14 i zaczęły powoli przesuwać się na wschód.

Te burze wywołały poważną burzę, która ogarnęła Hardina i inne części Montany od południa do 21:00 w piątek. Meteorolodzy przewidzieli możliwość występowania odosobnionego gradu wielkości jednej czwartej, rozproszonych wiatrów o prędkości do 75 mil na godzinę (121 km/h) oraz częstych wyładowań atmosferycznych.

Virts powiedział, że tak zwany odpływ – lub przypływ sztormowy – przeleciał około 30 mil (48 kilometrów) przed burzami.

Zgodnie z odczytami na pobliskim lotnisku w hrabstwie Big Horn, w czasie wypadku wybuchły szybko wiatry. 40 mph (64 km/h) zostało zarejestrowane na około 15 minut przed zgłoszeniem wypadku iw niecałą godzinę kolejna fala wiatru osiągnęła 64 (103 km/h).

Wiatr z łatwością zebrał pył — iloczyn ostatnich temperatur z lat 90. i trzycyfrowej liczby w ciągu ostatniego tygodnia — i zmniejszył widoczność do mniej niż 1/4 mili (0,4 kilometra).

„Gdyby patrzyli w niebo, gdy byli w Hardin, prawdopodobnie nie widzieli wiele z tego, co można by pomyśleć o chmurze burzowej, i prawdopodobnie wcale” – powiedział Virts. Podmuch wiatru pojawił się znikąd.”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *