Donosi, że Owieczkinowi może zostać odmówiony wjazd do Kanady

Donosi, że Owieczkinowi może zostać odmówiony wjazd do Kanady

Gwiazda Washington Capitals, Alex Ovechkin, znalazł się w wiadomościach w tym tygodniu i nie było to spowodowane jego wyczynami związanymi ze strzelaniem bramek.

Kilku szanowanych dziennikarzy NHL napisało w zeszłym tygodniu artykuły potępiające Owieczkina za jego poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina i niesprawiedliwą wojnę Rosji z Ukrainą. Reporter New York Post, Larry Brooks, całkowicie oszukał Ove’a w swoim ostatnim felietonie, stwierdzając, że „niemożliwe jest świętowanie” pogoni Ovechkina za rekordem wszech czasów Wayne’a Gretzky’ego, skoro tak blisko sprzymierza się z Putinem i jego polityką.

Od Brooksa:

Nie sposób uczcić Owieczkina jako człowieka, który przez lata nie tylko publicznie opowiadał się za ludobójczym prezydentem Rosji Władimirem Putinem i jego polityką, ale nawet pod koniec 2017 roku próbował przewodzić ruchowi poparcia dla niego.

Owieczkin nawiedza historię i ikonę. To musi być niesamowita podróż, w której mogą wziąć udział wszyscy fani sportu. Ale to nie jest takie proste. To nie jest takie proste. Co jest warte schlebiania?

Ovechkin to hokeista Ovechkin. Owieczkin strzelec bramki Owieczkin jest zagorzałym zwolennikiem Putina.

On nie jest bohaterem.

– Larry’ego Brooksa


Ukraiński Kongres Kanadyjski (UCC) wystosował dziś oficjalny apel do rządu kanadyjskiego o zakazanie Owieczkinowi wjazdu do kraju. W szczególności UCC zwróciło się do rządu federalnego o odmowę wpuszczenia Owieczkina do Kanady przed meczem Capitals przeciwko Toronto Maple Leafs w Toronto w przyszłym miesiącu.


Można tylko zgadywać, dlaczego nie wspomniał o innych Rosjanach, takich jak Jewgienij Kuzniecow i Dmitrij Orłow, ale dla mnie jest jasne, że biorą na cel Owieczkina, ponieważ jest on klasyczną grubą rybą. Osobiście nie mam wystarczająco poinformowanej opinii, aby wnieść dużą wartość do tej rozmowy, ale jestem filozoficznie przeciwny uniemożliwianiu obywatelowi przestrzegającemu prawa przekraczania granic tylko z powodu jego przekonań politycznych. Jest kilka prawdziwych szumowin, na które osobiście nie mam czasu, ale będę walczył o ich prawa aż do śmierci. Dla mnie można nie zgadzać się z Owieczkinem i jego przekonaniami politycznymi, ale dopóki nie popełni przestępstwa lub nie będzie stwarzał zagrożenia dla społeczeństwa, nie powinno być powodu, aby uniemożliwiać mu legalne przekraczanie granic międzynarodowych. To tylko zdrowy rozsądek… ale z drugiej strony zdrowy rozsądek wydaje się być w dzisiejszych czasach na wyciągnięcie ręki.

READ  Ziemia nr 1 w Kanadzie, ale nie ma gwarancji, że wybierzesz Shane Wright

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *