Burza geomagnetyczna może jutro uderzyć w Ziemię, gdy słońce wyzwoli wiele koronalnych wyrzutów masy

Oczekuje się, że potężna burza geomagnetyczna G-2 uderzy w Ziemię jutro, 4 października. Czy to będzie miało poważny wpływ?

Słońce było w ten weekend tak zajęte, że wyrzuciło przerażająco potężne CME i wypluło je w kierunku Ziemi. W rezultacie kolejna klasa G2 burza geomagnetyczna spodziewałem się trafić Ziemia Jutro, 4 października, donosi spaceweather.com. Eksperci od prognozowania z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) potwierdzili, że „istnieje szansa na burze geomagnetyczne klasy G2 4 października, kiedy kilka koronalnych wyrzutów masy może wymazać pole magnetyczne Ziemi. przestrzeń kosmiczna przez plamę słoneczną AR3110, która w weekend wyzwoliła serię potężnych rozbłysków (M5,9, M8,7, X1). „

W ciągu ostatnich dwóch lat aktywność na Powierzchnia podrzędny Słońce jest to, że gwiazda jest już w aktywnym 11-letnim cyklu. W tym czasie obszary polarne Słońca ulegają odwróceniu, powodując zakłócenia pola magnetycznego. Wraz ze wzrostem lotności plazma jest uwalniana przez Słońce w kosmos, co jest znane jako koronalny wyrzut masy (CME).

Nadchodząca burza geomagnetyczna

Te burze geomagnetyczne są podzielone na pięć kategorii, takich jak A, B, C, M i X, przy czym pierwsze trzy wskazują na niską intensywność, M oznacza umiarkowaną intensywność, a kategoria X jest najsilniejsza ze wszystkich. Liczby wskazują siłę. Dlatego nadchodząca burza geomagnetyczna jest klasyfikowana jako kategoria G-2. Burze geomagnetyczne o takim natężeniu często prowadzą do wahań napięcia w systemach elektroenergetycznych na dużych wysokościach, a nawet uszkadzają transformatory, jeśli utrzymują się przez dłuższy czas. te burze geomagnetyczne Mogą mieć wpływ na działanie satelitów i statków kosmicznych oraz zakłócać komunikację radiową o wysokiej częstotliwości.

To zła wiadomość. Teraz dobra część. Te burze geomagnetyczne zapewniają również, że zobaczysz na niebie niesamowitą i cudowną zorzę polarną! Raport spaceweather.com potwierdził, że podczas burz G2 zorza polarna gołym okiem może zejść do Stanów Zjednoczonych i dotrzeć do Nowego Jorku i Idaho. Kiedy naładowane cząstki słoneczne uderzają w ziemską atmosferę, wzbudzają te elektrony, które poruszają się na orbitach o wyższej energii i powodują ich rozświetlenie, tworząc czarujący spektakl.

READ  Źródła rządowe twierdzą, że obserwacje UFO to zwykle zagraniczne szpiegostwo lub kosmiczne śmieci

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top