Bitcoin publikuje najdłuższą passę strat od prawie pół dekady – RT Business News

Wiodąca na świecie kryptowaluta nadal przesuwa się w kierunku głównego psychologicznego progu 40 tys

Bitcoin, największy na świecie zasób cyfrowy, spadł siódmy dzień z rzędu, odnotowując najdłuższą passę strat od 2018 r., ponieważ rynek kryptowalut zmaga się z nowymi odmianami Covid-19, inflacją i jastrzębim zwrotem amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Masowa sprzedaż, przypisywana tym czynnikom, spowodowała, że ​​Bitcoin spadł w pewnym momencie do 40 800 USD, odnotowując dzienny spadek o 2,3%. Kryptowaluta odbiła się i zmieniała właściciela na poziomie około 41 664 USD za token, wciąż w dół o około 1%, o 09:20 GMT.

Straty Bitcoina stały się najdłuższymi odnotowanymi od czasu spowolnienia 30 lipca do 4 sierpnia 2018 r. W tym czasie waluta cyfrowa spadła o 17%, a dalsze straty ostatecznie ustabilizowały się na poziomie 3200 USD, zanim Bitcoin znalazł wsparcie.

Ostatni spadek nastąpił, gdy apetyt inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa osłabł w obliczu oznak, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych rozpoczyna dyskusję o tym, czy podjąć bardziej agresywne kroki w celu zwalczania inflacji, która jest obecnie na najwyższym poziomie od prawie czterech dekad.

Czytaj więcej:
Bitcoin przeżywa najgorszą recesję od miesięcy

Bitcoin podobno skorzystał w ostatnich latach z bardzo pilnej polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej, ponieważ koronawirus uderzył w gospodarkę, a odwrócenie tego zjawiska jest postrzegane jako nowy problem dla Bitcoina.

Więcej historii na temat ekonomii i finansów można znaleźć na stronie RT . dział biznesowy

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych:

READ  Wycofanie grzyba BC-wide-BC: Możliwe zanieczyszczenie Listeria

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top