Belgia i Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie kobiet A w Krefeld; Czesi nadal w 100%, gdy Polska zlekceważyła Swansea: Europejska Federacja Hokeja

Belgia i Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie kobiet A w Krefeld;  Czesi nadal w 100%, gdy Polska zlekceważyła Swansea: Europejska Federacja Hokeja

Belgia i Niemcy zbliżyły się do zakwalifikowania się do półfinałów mistrzostw kobiet EuroHockey do lat 18 w Krefeld po remisie 0:0. Francja nadal walczy, ale ich szanse zostały zmniejszone przez remis 1: 1 ze Szkocją.

Czechy wygrały drugi mecz z rzędu i objęły prowadzenie w turnieju Championship II-A w Zagrzebiu. W mistrzostwach II-B Walia strzeliła gola w ostatniej chwili, by odebrać Polsce zwycięstwo, wynegocjować układ i zdobyć tytuł w klasyfikacji generalnej. Polacy mogą jednak wygrać mecz, jeśli w czwartek zremisują lub wygrają z Türkiye.

Kobiety

EuroHockey U18 Championship (Grefeld, Niemcy)

Staw A

Francja 1 Szkocja 1

Remis 1:1 zapewnił Francji silną pozycję do utrzymania się na szczycie, ale zakończył szanse Szkocji, która zajęła piąte miejsce w grupie A.

Rzut karny Paoli Le Nindre z rzutu rożnego dał Francuzom prowadzenie w pierwszej połowie i utrzymali tę przewagę w zaciętej walce aż do ośmiu minut przed końcem. Bliska odległość Lexi Macmillan dała Szkocji nadzieję, gdy Francja miała problemy z kartami, ale końcowy gwizdek doprowadził Francuzów do remisu.

Francja kończy fazę grupową finałowym meczem z Niemcami i Irlandią 15 minut później o 18:00 w czwartek.

Belgia 0 Niemcy 0

Belgia i Niemcy awansowały do ​​półfinałów. Niemcy mieli najwięcej szans z pięcioma rzutami rożnymi, ale próbowali dalej pomimo świetnej gry belgijskiej bramkarzy Marie Gelders.

Obydwa narody potrzebują teraz tylko jednego punktu z ostatniego meczu w oparciu o dużą różnicę bramek, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale.

Faza grupowa zakończy się w czwartek czterema meczami, które zadecydują o miejscu w półfinale i o tym, kto zostanie wyeliminowany.

EuroHockey U18 Championship II-A (Zagrzeb, Chorwacja)

Czechy odniosły dwa zwycięstwa w jedynym meczu dnia w Zagrzebiu, pokonując Włochy 2:1 w kolejnym zaciętym meczu.

Linda Nova strzeliła swoją trzecią bramkę w meczu, ale Eleonora Di Paola zremisowała 1: 1 w trzeciej kwarcie. Jednak Anna Jindrakova wkrótce wygrała remis dla Czechów, kiedy jej drużyna wykorzystała dwa późne rzuty rożne i uzyskała sześć punktów przewagi.

READ  Harry Styles zaprasza ukraińskich uchodźców na koncert „Love on Tour” – Variety

Ma trzy punkty przewagi nad zajmującą drugie miejsce Chorwacją, która w czwartek powróci do gry przeciwko Litwie. Czesi wracają do gry w piątek ze Szwajcarią, a Chorwacja z Włochami.

EuroHockey U18 Championship II-B (Swansea, Walia)

Podczas polskich obchodów Walia zremisowała 1:1, a późna bramka Olivii Foray zakończyła 100-procentowy rekord polskiej drużyny w rozgrywkach.

Julia Grigier dała Polsce prowadzenie w szóstej minucie i tę przewagę utrzymały przez długi czas. Dopiero w 59. minucie Foray zdobył bramkę i wyrównał.

Polska musi teraz zdobyć tytuł lub jeszcze lepiej spisać się przeciwko Türkiye w czwartkowe popołudnie. Jeśli tego nie zrobią, Walia będzie miała szansę wyprzedzić ich różnicą bramek, gdy spotkają się z Turkami w piątek.